به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام محمد بختیاری در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان سرخس با بیان اینکه توسل به ائمه رمز ایستادگی نظام جمهوری اسلامی است، گفت: زمانی دشمن با تمام توان و حمایت ابرجنایتکاران به ما حمله کردند و دستان ما خالی بود و پشتوانه حکومتی با وجود بنی صدر ملعون و منافقین داخلی نداشتیم و خرمشهر به خاطر خیانت عده ای در داخل سقوط کرد.

 

امام جمعه سرخس افزود: ملت ما با فرمان امام همه عزم خود را برای آزادسازی خرمشهر جزم کردند و توانستند شاخ ابرقدرت ها را بشکنند.

 

وی با اشاره به سخن امام (ره) که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد، گفت: این سخن امام راحل (ره) یعنی مواظب باشید خط سیر را اشتباه نرویم و الان نیز که ۴۰ سال در مقابل این ابرجنایتکارها ایستادیم لطف و توجه خداوند است.

 

خطیب جمعه سرخس عنوان کرد: امروز یاری کردن دین در یاری کردن ولی فقیه است و اگر پشتیبان ولی فقیه باشیم دشمنان ما هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

 

حجت الاسلام بختیاری با بیان اینکه خرمشهرها در پیش است، گفت: خرمشهر آن زمان به عنوان الگویی برای مقاومت فتح شد و دیگر خرمشهرها برای جنگ نظامی نیست و جنگ نامتقارن و جنگ اراده ها را داریم که به مراتب از جنگ نظامی سخت تر است.

 

وی اضافه کرد: در جنگ نظامی جبهه ها مشخص است اما در جنگ فعلی تصرف فکر و ذهن است.

 

امام جمعه سرخس با بیان اینکه امروز خرمشهر در فرهنگ و اقتصاد است، گفت: اگر امروز فرهنگ و اقتصاد ما به دلیل وجود بنی صدرهای زمان در محاصره دشمن است باید هسته های انقلابی مقاومت کنند و مانند حصر آبادان این محاصره را بشکنند.

 

وی عنوان کرد: جوان ها می توانند فرهنگ ما را در جنگ اراده ها از حملات دشمن حفظ کنند و در این راه باید اعتقادات ما قوی باشد و از رهبری تبعیت کنیم.

 

امام جمعه سرخس بیان کرد: اقتصاد ما نیز امروز در محاصره است و مردم ما در فشار معیشتی به سر می برند و همه باید دست به دست هم بدهیم و با اقتصاد مقاومتی حصر اقتصادی را بشکنیم.

 

حجت الاسلام بختیاری اظهار کرد: قوه قضائیه باید نظارت ها را قوی تر کند و دست چپاولگران بیت المال را قطع کند و نظارت جدی روی مسائل اقتصادی داشته باشد.

 

وی فضای مجازی را خطر جدی امروز کشور دانست و گفت: هسته های انقلابی باید آرایش جنگی بگیرند و باید کاملا آماده در مقابل آرایش دشمن باشیم.

 

امام جمعه سرخس با اشاره به هفته مجلس، گفت: مجلس دهم کارنامه خوبی ندارد و باید قوانین بازدارنده تنظیم و تصویب کنند تا جلوی فساد اقتصادی گرفته شود.

انتهای پیام/