به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: خدا ماه مبارک رمضان را وسیله ای برای آزمایش بندگان خود قرار داد تا آنها که در این آزمایش پیروز می شوند به مقام قرب الهی دست پیدا کنند.

وی در ادامه با اشاره به فضیلت های بی شمار شب های قدر عنوان کرد: شب قدر کلید اصلاح همه امور و فرصت کسب نیازهای دنیوی و اخروی است؛ مطابق فرمایش روایات اسلامی، در شب نوزدهم تقدیر انسانها نوشته می شود، در شب بیست و یکم قطعی شده و در شب بیست و سوم امضای نهایی اتفاق می افتد؛ پس چه زیباست که انسان این سه شب بندگان را به تضرع، استغفار و طلب حاجت از خدای خود سپری کند.

امام جمعه درگز سوم خرداد را نماد نصرت الهی و خرمشهر را نماد ایستادگی دانست و تاکید کرد: در یوم الله سوم خرداد، خدا به واسطه ایمان، شجاعت و استقامت رزمندگان اسلام، پیروزی را به ما ارزانی کرد؛ این روز بزرگ درسی است برای همه تا بدانیم راه غلبه بر دشمن نه سازش، بلکه مقاومت و ایستادگی است.

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان تصریح کرد: هیچگونه مشکل و نقصی در ساختار نظام وجود ندارد، اما آنچه که امروز در کشور مشکل آفرین شده کوتاهی، ناتوانی و سلایق گوناگون مجریان قانون است.

وی افزود: مدیران فرسوده و بی انگیزه توانایی پیشبرد اهداف انقلاب را ندارند؛ امروز برای تحقق این مهم به جوانان جهادی و انقلابی نیاز داریم که باید زمینه حضور آنها در مدیریت اجرایی کشور فراهم شود.

امام جمعه درگز تبیین کرد: دشمن با استفاده از غفلت و خواب زدگی برخی مسئولین در حال توطئه چنینی برای ناامید کردن ملت به ویژه جوانان است و در این راه از ابزارهایی همچون تبلیغ فعالیت بیهوده در فضای مجازی، شهوترانی و ترویج مواد مخدر بهره می گیرد؛ لذا مردم باید با افزایش فهم سیاسی و بالابردن تحرک و نشاط در جامعه این توطئه را خنثی کنند.

حجت الاسلام ایروانی در پایان خاطرنشان کرد: مردم بدانند چیزی به زوال آمریکا و اسرائیل باقی نمانده؛ آل سعود رو به سقوط و حذف از عرصه جهانی بوده و با توکل بر خدا آینده روشنی پیش روی نظام اسلامی ایران است.

انتهای پیام/