به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: پیاده سازی سبک زندگی اسلامی، یعنی انسان باید در تمام شئون زندگی از قبیل اعتقادات، باورها، گرایش ها و اندیشه ها و رفتارهای اخلاقی و عملی بر اساس آموزه های دین و آنچه که کتاب و سنت به آن اشاره کرده عمل کند.

 

وی تصریح کرد: در شرایط آرایش جنگی و برخورد اراده ها، عامل موفقیت و راه نجات کشور ارائه سبک زندگی اسلامی در تمام شئون زندگی افراد جامعه است.

 

عصمتی از تجمل گرایی، اسراف و تجمل گرایی بعنوان آفات جامعه یاد کرد و افزود: اولویت نخست دوری از این آفات متوجه کارگزاران حکومت است چرا که طبق روایتها مردم جامعه به امرای خود می نگرند و زندگی می کنند.

 

وی در بخشی دیگر به یکی از نامه های امیر المومنین علیه السلام که خطاب به "ابن حنیف یکی از کارگزاران حکومت" که دعوت یک مهمانی اشرافی و تجمل گرایی را پذیرفته اشاره کرد و بیان داشت: در این نامه حضرت می فرمایند گمان نمی کردم این مهمانی را پذیرفته باشی و بر سر سفره حاضر می شدی، اما بدان هر مامونی امامی دارد و باید به امام خود اقتدا کند و شما نمی توانید این چنین زندگی کنید.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه همچنین از روز سوم خرداد بعنوان نماد مقاومت امت اسلامی یاد کرد و افزود: فتح خرمشهر آنقدر عظمت داشت که امام راحل فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد، یعنی رزمندگان اسلام با اعتقاد و اعتماد خدا و جهاد و مبارزه بی امان و روحیه شهادت طلبی دشمن بعثی که استکبار جهانی با تمام قدرت از آن حمایت می کرد از خرمشهر بیرون راندند.

 

امام جمعه تربت حیدریه در پایان خطبه ها تاکید کرد: نمایندگان در مجلس دهم اقدامات مناسبی برای معیشت مردم نکردند و می طلبد منتخبین ملت با وضع قوانین کارگشا در رفع معضلات اقتصادی و رشد و بالندگی کشور تلاش کنند.

 

انتهای پیام/