حجت الاسلام مصطفی محمدی در گفت و گو صبح توس؛  با اعلام این خبر اظهار داشت: سال گذشته در مجموع مبلغ یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان زکات واجب و مستحبی در سطح شهرستان کاشمر جمع آوری شد که به این ترتیب خیرین و کشاورزان کاشمری در بخش زکات مختص محرومین، رتبه دوم استان را به خود اختصاص دادند.

وی ادامه داد: لازم است از تمام خیرین و کشاورزانی که با پرداخت زکات، ضمن عمل به این فریضه الهی، ما را در کمک رسانی به محرومان یاری دادند تقدیر و تشکر کنیم و معتقدیم که خداوند منان، برکت و رزق و روزی فراوان را نصیب این افراد خواهد کرد.

مسئول زکات کاشمر همچنین با اشاره به در پیش بودن عید سعید فطر و موضوع جمع آوری زکات فطریه تاکید کرد: امسال نیز همچون سال های گذشته، تمام موسسات و خیریه ها به منظور جمع‌آوری زکات فطریه باید مجوز مربوطه را از دبیرخانه زکات شهرستان دریافت کنند که طی آن موارد شرعی و قانونی جمع آوری و هزینه کرد زکات هم به آن ها آموزش داده خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: از مردم هم درخواست داریم که زکات و کفارات خود را فقط به موسسات و خیریه هایی که آرم مجوز ستاد احیای زکات شهرستان را در پایگاه های خود دارند پرداخت کنند.

انتهای پیام/