مریم افتخاری در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، اظهار داشت: سویمن نمایشگاه قرآن و عترت همزمان با برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم درمشهد در شهرستان خلیل آباد در حال برگزاری است.

وی زمینه سازی مناسب برای انس بیشتر مردم با مفاهیم روح بخش قرآن کریم و معرفی فعالیت ها و هنرهای قرآنی در ماه مبارک رمضان را از اهداف برپایی این نمایشگاه برشمرد و خاطرنشان کرد: بیش از 12 غرفه در این نمایشگاه دایر می باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان خلیل آباد همچنین درادامه با اشاره به وجود 12 غرفه در این نمایشگاه تصریح کرد: دراین نمایشگاه غرفه های متعددی نظیر غرفه فروش کتاب و قرآن، مفاتیح الجنان، نهج البلاغه، کتب مذهبی و محصولات فرهنگی، قصه گویی، ایستگاه نقاشی، گریم کودک، صنایع دستی، عفاف وحجاب، پاسخ گویی به مسائل شرعی، تصحیح قرائت نماز و قرآن، معرفی فعالیتها و دستاوردهای قرآنی ادارات و موسسات قرآنی، غرفه اکرام ایتام و غرفه های هنری با همکاری انجمن های فرهنگی وهنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا می باشد.

وی با بیان اینکه غرفه قصه گویی برای کودکان و ایستگاه نقاشی کودک از دیگر فعالیت های هنری این نمایشگاه است، اذعان کرد: دراین غرفه مربیان قرآنی داستان های قرآنی را برای کودکان بازگو نموده و پس ازپایان داستان، کودکان تصورات ذهنی خود را از داستان بیان شده، نقاشی می کنند که با همکاری اداره کتابخانه های عمومی و موسسه قرآنی حکمت پویان شهرستان جهت شرکت علاقمندان در جشنواره کتابخوان رضوی برگزارمی شود.

افتخاری کتابت زنده آیات قرآن کریم را از دیگرغرفه های سومین نمایشگاه قرآن و عترت خلیل آباد دانست و عنوان کرد: این غرفه با همکاری انجمن خوشنویسان ایران شعبه خلیل آباد برپا شد و هنرمندان خوشنویس در این غرفه آیات قرآن را کتابت می کنند و در اختیار مراجعه کنندگان قرارمی دهند.

وی با بیان اینکه غرفه فعالیت های قرآنی موسسه قرآن وعترت حکمت پویان که شامل کتب و نرم افزارهای قرآنی، تصحیح قرائت نماز و قرآن، پاسخگویی به مسائل شرعی و قصه گویی برای کودکان است، تشریح کرد: غرفه صنایع دستی و عفاف و حجاب با همکاری اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان برپا شده است و محصولات دست بافته های سنتی و همچنین چادرهای عربی و حجاب جهت تهیه علاقمندان موجود است.

این مقام مسئول در پایان ابراز کرد: علاوه بر این، نمایشگاه هر شب اقدام به برگزاری برنامه های فرهنگی هنری نظیر شب شعر، اجرای نمایش طنز، مولودی خوانی، گروه سرود و تواشیح، تعزیه خوانی و مسابقه میوه آرایی با همکاری اداره فنی و حرفه ای و مسابقات فرهنگی ویژه کودکان و نوجوانان در قالب شب های فرهنگی کرده است.

انتهای پیام/