به گزارش صبح توس؛ محمدرضا بهروز صبح امروز در حاشیه مراسمی که به‌منظور آشنایی مدیران شهرستان و اصحاب رسانه با مراکز مراقبت در منزل برگزار شد، گفت: طبق سیاست‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به‌منظور رفاه حال بیمارانی که در منزل بستری هستند و نیاز به مراقبت دارند مانند بیماران صعب‌العلاج و بهبود خدمات و درنهایت سلامت جامعه اقدام به تأسیس مراکز مراقبت در منزل کردیم.

 

وی با بیان اینکه تاکنون 6 مرکز در تربت‌حیدریه راه‌اندازی شده است، افزود: کاهش دوران نقاهت، کنترل بیماری و کاهش عفونت‌های بیمارستانی، توان‌بخشی و بهبود کیفیت خدمات پرستاری و درنهایت افزایش رضایتمندی بیماران و خانواده‌هایشان از مهم‌ترین اهداف فعالیت‌های این مراکز است.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: مجوز این مراکز توسط معاونت درمان صادر می‌شود و تعرفه‌ها بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت است.

 

بهروز خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده توسط مسئولان دانشگاه و مساعدت خیر نیک‌اندیش"سرکار خانم برزگر" مرکز انکولوژی و درمان سرطان تربت‌حیدریه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های درمانی جنوب خراسان رضوی احداث می‌شود.

 

وی با بیان اینکه هزینه‌های این پروژه بالغ‌بر 21 میلیارد ریال پیش‌بینی‌شده، افزود: با احداث این مرکز خیر ساز نیاز بیماران سرطانی به مراکز درمانی مرتبط در مرکز استان مرتفع می‌شود.

 

انتهای پیام/