سردار سرتیپ حسینعلی یوسفعلی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر این رویداد را اتفاق بسیار بزرگی دانست و افزود: امام خمینی (ره) با یک فرمان ولایی و تکلیف انقلابی قبل از عملیات بیت‌المقدس فرمودند: خرمشهر باید آزاد شود و پس از فتح هم فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

 

وی تصریح کرد: رابطه پر معنایی بین این دو جمله حضرت امام (ره) وجود دارد و به‌حکم عقل و منطق یعنی خداوند متعال ابا دارد در غیر مسیر طبیعی جریان امور را جاری کند و خدا خرمشهر را آزاد کرد اما به دست رزمندگان سلحشور اسلام همانا که بر اساس آیه قرآن کریم؛ "یدالله فوق ایدیهم"

 

وی با تأکید بر اینکه همه فشارهای دشمنان در دفاع مقدس تحمیلی بود، افزود: دشمن بعثی با مشارکت قریب به ۳۶ کشور جهان به‌صورت مستقیم در تهاجم صدام به ایران اسلامی کمک کردند و این حجم از پیوستگی و بسیج جبهه کفر علیه ملت ایران بی‌سابقه بود.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: استحکامات ایجادشده در خرمشهر برای ماندن مهاجمین، ایجاد و این آغاز خط حضورشان برای آمدن به تهران بود.

 

رشادت رزمندگان اسلام و خرمشهری که آزاد شد

مدیر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار کرد: امروز خود را جای آن فرزندان انقلابی امام بگذاریم، دمای صحرای دشت خوزستان در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد گاهی تا ۵۰ درجه می‌رسد و حال یک انسان معمولی پیاده رهاشده در این دشت بیشتر از یک ساعت نمی‌تواند طاقت بیاورد.

 

وی با اشاره به زمان‌بندی عملیات بیت‌المقدس افزود: طول عملیات از ۱۰ اردیبهشت تا ۳ خرداد به‌صورت مستمر و در چهار مرحله متوالی به اجرا گذاشته شد. چراکه اگر در اجرای عملیات توقف ایجاد می‌شد؛ دشمن خطوط را بازسازی و نیروی خود را تازه‌نفس می‌کرد.

 

یوسفعلی زاده خاطرنشان کرد: رزمندگان رشید و فاتحان خرمشهر در بیابان‌های گرم و تفتیده آن روزها چه سختی‌هایی کشیدند و با لب‌تشنه و مجروحیت زیر آفتاب ۴۵ درجه چه اوضاع سختی داشته‌اند، اما باهمه این تفاسیر عملیات انجام شد و به پیروزی شگفت‌انگیز و غیرقابل‌باور دشمنان اسلام انجامید. با هزاران اسیر و صدها دستگاه ادوات جنگی که به غنیمت گرفته شد و نهایتاً خرمشهر آزاد شد.

 

اگر بهانه‌گیری می‌کردیم،خرمشهر هیچ‌وقت نباید آزاد می‌شد

وی ضمن مقایسه دوران دفاع مقدس و این روزهای کشورمان گفت: باور کنید که اگر بنا بود بهانه سختی، کمبود و مشقت گرفته شود، برای هیچ‌وقت نباید خرمشهر آزاد می‌شد، لذا اگر از مرگ می‌ترسیدیم باید از بازپس‌گیری این قطعه از خاک میهن چشم می‌پوشیدیم.

 

چالش‌های پیش روی ایران اسلامی

سردار یوسفعلی زاده نیز در تشریح حال‌وروزهای امروز کشور و منطقه غرب آسیا گفت: اگر سری به نظریات استراتژیست ها، کارشناسان سیاسی و تحلیلگران بزنیم، برای شرایط امروز کشورمان در مواجهه با چالش‌های موجود سه سناریو را مطرح می‌کنند.

 

وی افزود: عده‌ای معتقدند در مواجهه با امریکا درگیری اجتناب‌ناپذیر است و در حال گذر زمان است و عده‌ای می‌گویند تلفن ترامپ به صدا درمی‌آید و ایران باحالت عذر خواهانه از وی می‌خواهد که باهم صحبت کنیم و عده‌ای دیگر اما از تداوم همین اوضاع فعلی صحبت می‌کنند.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار رمضانی با مسئولان کشور گفت: نظر مقام معظم رهبری در خصوص سناریو اول این است که جنگ اتفاق نمی‌افتد؛ اولاً به دلیل مشکلات طرف آمریکایی و ثانیا به دلیل آمادگی‌های ما در مواجهه با دشمن و از طرفی اینکه ایران آغازگر جنگ نبوده ولی پاسخ هر متجاوزی را هم باقدرت تمام خواهد داد.

 

وی در خصوص سناریو دوم مطروح شده این نظر را داشت که آزموده را آزمودن خطاست و حضرت آقا هم گفتن مذاکره مجدد با استکبار و کسانی که مظهر بدعهدی و پیمان‌شکنی‌اند، سم است.

 

مقاومت راهبرد اصلی نظام در شرایط فعلی

وی با اشاره به مقاومت به‌عنوان راهبرد اصلی نظام در شرایط کنونی، سوم خردادماه را یوم‌الله دانست و گفت: اگر بخواهیم راهبرد سوم خرداد را پی گیری کنیم، باید لباس رزم پوشیده و مقاومت کنیم.

 

یوسفعلی زاده در بخشی دیگر شرایط امروز کشور را به‌هیچ‌وجه قابل‌مقایسه با سال‌های دفاع مقدس ندانست و افزود: ما دستمان پر است و ظرفیت‌های بی‌نظیر منطقه‌ای و بین‌المللی ما غیرقابل‌مبادله با ۳۷ سال پیش است.

 

سردار یوسفعلی زاده با اشاره به اینکه تا امروز چون در مقابل دشمن خواسته‌ایم و مقاومت کرده‌ایم، توانسته‌ایم پیروز باشیم و باید برای فردای کشور هم بخواهیم تا بتوانیم و راهش فقط از مسیر مقاومت می‌گذرد،افزود: هیچ‌گاه برای ما جنگ هدف نبوده و هدف فقط پیش بردن اهداف و رسالت خودمان است و می‌توانیم با مقاومت، بدون جنگ دشمن را از هرگونه تهدید بازداشته لذا باید آن‌قدر قدرتمند شویم تا کسی جرئت تهدید کردن ما را نداشته باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: ملت‌هایی پایمال‌اند که ضعیف و ذلیل‌اند و قبل شکسته شدن،خودشان از درون می‌شکنند، لذا نباید فرهنگ ارزشمند و تاریخ پرافتخار دفاع مقدس را فراموش کنیم.

 

ظرفیت ایستادگی و تنبیه متجاوزان را داریم

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: ما قطعاً ظرفیت ایستادگی و تنبیه هر متجاوزی را داریم اما شرطش آن است که بر همان عهدی که بسته‌ایم بمانیم.

 

سردار یوسفعلی زاده تأکید کرد: راه ما شفاف و روشن بوده و جریان مقاومت به داشتن اراده سازش‌ناپذیری، ایستادگی و مقاومت نیاز دارد.

 

انتهای پیام/