به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در سلسله جلسات تفسیر قرآن ویژه ماه مبارک رمضان در مهدیه مشهد اظهار داشت: کسانی که در معامله با پروردگار به صداقت خود پای بند بوده‌اند به نذر خود وفا کرد‌ه‌اند؛صادقین کسانی هستند که یا در راه خدا شهید شده‌اند و یا اینکه در انتظار شهادت هستند.

علم‌الهدی افزود: بعد از جریان هفت تیر، شهید بهشتی را در خواب دیدم؛ از ایشان پرسیدم 72 تنی که در دفتر حزب شهید شده‌اند همه با هم یک جا هستید؟ ایشان فرموده‌اند خیر؛ برخی از ما جلوتر هستند و برخی نیز اصلا به ما نمی‌رسند؛ در حالی که همه شهید بوده‌اند. شهادت دو قسم است شهادت ارادی و شهادت غیرارادی، شهدای 72 تن افراد بسیار فوق‌العاده‌ای بودند.

وی با اشاره به اینکه در درگاه خداوند متعال، شهادت ارادی دارای جایگاه و ارج و قرب بالایی است تصریح کرد: خصوصیت دیگری که برای صادقین وجود دارد این است که صادقین، به اصطلاح قرآن جابه‌جا نمی‌شوند یعنی خط را عوض نمی‌کنند و در اخلاص و صداقت خود، مقاوم ایستاده‌اند و ریزشی نمی‌شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه «ریزش‌‌های انقلاب» به مراتب از ضدانقلاب خطرناکتر هستند، ادامه داد: مشکلی که از سمت ریزشی‌های انقلاب داریم، از ضد انقلاب نداریم؛ ضدانقلاب از ابتدا به این سمت نیامده اما کسی که از ابتدا در جریان انقلاب بوده و حتی در رده‌های بالا نیز از نظر بینش و بصیرت بوده بعضا ریزش کرده‌اند اما صادقین کسانی هستند که ریزشی نیستند.

انتهای پیام/