به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری صبح امروز در نشست هماهنگی بزرگداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، اظهار داشت: روز سوم خرداد و سالروز فتح خرمشهر باید به شکل ویژه ای گرامی داشته شود.

وی با بیان اینکه سوم خرداد در تاریخ انقلاب و دفاع مقدس ماندگار خواهد بود و از ذهن ملت محو نمی شود، خاطرنشان کرد:فتح خرمشهر یک خیزش مردمی و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه با فتح خرمشهر احساس غرور ملی به همه دست داد و هیچ یک از ما این حادثه و عملیات غرور آفرین را فراموش نخواهیم‌کرد، افزود: فتح خرمشهر تمام معادلات و محاسبات نظامی دنیا را بر هم زد.

وی با اشاره به اینکه نیازمند بازخوانی خاطرات دقیق دفاع مقدس برای نسل جوان و نوجوان هستیم، تصریح کرد: جوانان و نوجوانان هر چه بیشتر این خاطرات را درک کنند، قطعاً با تکیه بر فرهنگ ایثار و شهادت می توانند در مسیر اعتلای انقلاب گام بردارند.

شاکری با بیان اینکه از رزمندگانی که در عملیات آزادسازی خرمشهر حضور داشتند باید تجلیل شود، اذعان کرد: باید ضمن دیدار با خانواده معزز شهدا و جانبازان عزیز رزمندگانی که ماه ها و سال های زیادی در جبهه ها بودند و سختی های زیادی را تحمل کردند نباید فراموش شوند باید به سراغ این افراد برویم و از رشادت های ایشان تجلیل کنیم؛ این افراد در 8 سال دفاع مقدس سلامت و جوانی خود را برای حفظ و حراست از کشور گذاشتند و امروز نباید از آنها غافل شویم.

وی با تاکید بر اینکه نیازمند ترویج فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت هستیم و باید بدانیم که میراث دار چه انقلابی هستیم، عنوان کرد: هرچه جوانان و نوجوانان با این فرهنگ بیشتر آشنا شوند در مقابل آسیب های دشمن بیشتر مصون خواهند بود.

انتهای پیام/