به گزارش صبح توس؛ علی طاهریان در مراسم افتتاح و کلنگ زنی 7 پروژه آموزشی در کاشمر که با حضور مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: در این مراسم با کمک خیرین دو مدرسه خیر ساز افتتاح و 5 پروژه دیگر کلنگ‌زنی می‌شود که دارالقرآن محمدیان با اعتبار یک میلیارد و 400 میلیون تومان، نمازخانه دبستان مسلم‌بن عقیل(ع) دبیرستان امید با اعتبار دولتی 200 میلیون تومان، نمازخانه و سالن چند منظوره دبستان شایسته تربقان با اعتبار 100 میلیون تومان، نمازخانه و سالن چند منظوره دبستان فرهنگ دور دوم با 160 میلیون تومان اعتبار کلنگ‌زنی شده و نمازخانه و سالن چند منظوره دبیرستان دخترانه مرحوم فخرایی با اعتبار 135 میلیون تومان افتتاح گردید.

وی همچنین افزود: دبیرستان 9 کلاسه متوسطه اول مرحوم اسماعیلی با اعتبار 22 میلیارد ریال و 200 دانش آموز و دبیرستان 10 کلاسه برکت با اعتبار 24 میلیارد ریال و 350 دانش‌آموز افتتاح شد.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر عنوان کرد: بدون کمک خیران نمی‌توانستیم این دو پروژه عظیم دبستان برکت و دبیرستان متوسطه اول مرحوم اسماعیلی را به سرانجام برسانیم.

 

فضاهای آموزشی به دلیل افزایش جمعیت باید توسعه یافته و نوسازی شوند

محمد علی نبی پور در این مراسم اظهار داشت: فضاهای آموزشی مشکلات بسیار جدی نظیر فرسودگی و محدودیت دارند.

وی با بیان اینکه فضاهای آموزشی به دلیل افزایش جمعیت باید توسعه یافته و نوسازی شوند، خاطرنشان کرد: خیرین مدرسه ساز در چندسال اخیر ورود خوبی به این بخش داشته اند.

فرماندار کاشمر با تاکید بر اینکه مردم همیشه پای کار بوده و هستند و کوتاهی از سوی ما مسئولان بوده است، تصریح کرد: ما مسئولان از مردم تقاضای کمک نکرده ایم در صورتی که مردم طی 4 سال، 15 میلیارد تومان تنها در حوزه بهداشت و درمان کمک کرده اند.

وی با اشاره به اینکه باید از نقش روحانیون برای تشریح اولویت ها در میان مردم استفاده شود و فرهنگ سازی لازم صورت گیرد، اذعان کرد: فضاهای مختلفی که اولویت گذاری شده و خیران کمک کردند بدون شک برای آموزش و پرورش ارزشمند است.

نبی پور با بیان اینکه یک هزار میلیارد اوراق مشارکت برای امسال توسط دولت به رغم تمام مشکلات اقتصادی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: خیرین و مردم همه باید تلاش کنیم و دولت هم تعهدات خود را اجرایی می کند تا بتوانیم فضای خوبی برای دانش آموزان ایجاد کنیم.

فرماندار کاشمر همچنین در ادامه تشریح کرد: اگر بخواهیم در جنگ اقتصادی موفق باشید باید فضایی را برای پرورش نخبگان فراهم کنیم تا استعداد های بسیار خوب منطقه شناسایی و آموزش داده شوند.

انتهای پیام/