به گزارش صبح توس؛ جاسم حسین‌پور شب گذشته در مراسم افتتاح و کلنگ زنی 7 پروژه آموزشی در کاشمر اظهار داشت: پروژه های خوبی نظیر دبیرستان مرحوم اسماعیلی و دبستان برکت در شهرستان کاشمر افتتاح شد.

وی با بیان اینکه این دو پروژه با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان  در 2500 متر زیربنا به بهره برداری رسید، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ایجاد فضاهای آموزشی و فراهم کردن تجهیزات مناسب است و امیدواریم همه ما به سمت تحقق این سند حرکت کنیم.

مدیر کل نوسازی مدارس خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تا به امروز تنها 10 درصد از اهداف این سند تحقق پیدا کرده و تا محقق شدن 90 درصد دیگر فاصله داریم، تصریح کرد: همه مسئولان، معلمان و والدین برای تحقق این امر توجه خود را به نظام تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش معطوف کنند.

وی همچنین اذعان کرد: سرمایه گذاری در نظام آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت یکی از راه های رسیدن به اهداف نظام، انقلاب و جمهوری اسلامی است.

حسین پور با اشاره به وجود 50 هزار کلاس درس در خراسان رضوی عنوان کرد: اعتبارات خوبی امسال در مجلس برای تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس مصوب شده است که همراه با کمک‌های خیرین مدرسه‌ساز شاهد اقدامات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

وی جمعیت دانش‌آموزی خراسان رضوی را  بالغ‌بر یک‌میلیون و 200 هزار دانش‌آموز برشمرد و تشریح کرد: به دلیل جمعیت زیاد دانش‌آموز در خراسان رضوی، متأسفانه سرانه فضای دانش‌آموزی در این استان به ازای هر دانش‌آموز یک مترمربع از متوسط کشوری پایین‌تر است.

وی بابیان اینکه در حال حاضر حدود 500 پروژه کوچک و بزرگ در سطح استان در دست اجراست، بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود حدود 700 کلاس درس تا مهرماه تکمیل و در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

این مقام مسئول بابیان اینکه 30 درصد مدارس خراسان رضوی فرسوده است و نیاز به بازسازی و نوسازی دارد، تاکید کرد: در خراسان رضوی 5 میلیون مترمربع فضای آموزشی داریم که حدود یک‌میلیون و 500 هزار مترمربع آن فرسوده است که برای تخریب و بازسازی این میزان فضای آموزشی به اعتباری بالغ‌بر 3 تا 5 هزار میلیارد تومان نیاز است.

انتهای پیام/