به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی شب گذشته در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های  دفاع مقدس و ستاد بزرگداشت سوم خرداد با گرامی داشتن یاد و خاطره شهیدان دوران دفاع مقدس از جمله صیاد شیرازی، باقری، کاظمی و همت، گفت باید این رزمندگان را  به جوانان به عنوان سمبل معرفی کنیم.

 وی افزود: شهدای ما  کسانی هستند که از عزت کشور دفاع کردند و نباید مورد غفلت قرار بگیرند. این در حالی است  که این شهیدان نیازی به تقدیر ندارند بلکه ما نیاز داریم.

استاندار خراسان رضوی ضمن بیان این که ازخرمشهر و آزادی آن برای امروز باید نهایت استفاده شود ادامه داد: یکی از درس هایی که ازخرمشهر یاد گرفتیم صداقت و شفافیت با مردم بود که امروز کم رنگ شده است. اگر آن موقع در عملیات هایی ناکام می ماندیم از مردم پنهان نمی کردیم.

رزم حسینی در همین راستا ضمن بیان این که امروز به شفافیت زمان دفاع مقدس نیاز داریم، اضافه کرد: مردمی بودن حرکت دفاع مقدس ویژگی دیگر این دوران بود که باعث پیروزی کشور شد.

وحدت رویه و مجاهدت های مجاهدانه و باتدبیر ویژگی های دیگری بود که رزم حسینی به آن ها اشاره کرد و گفت: همه رزمندگان با وحدت رویه عمل می کردند. کسی نبود که با وحدت در راهبرد مشکلی داشته باشد.

«اراده نیروها مثالزدنی بود» این را استاندار به عنوان ویژگی دیگر رزمندگان دفاع مقدس برشمرده و بیان کرد: دلایلی بسیاری بود که عملیات ها را به پایان نرسانیم اما اراده قوی نیروها باعث می شد تا انتهای کارجلو برویم و در کارزار پیروز شویم.

وی ضمن اشاره به این که در زمان دفاع مقدس رزمندگان اعتقاد داشتند مقاومت تا پیروزی باید ادامه داشته  باشد بیان کرد: در این دوران باید کسانی که اهل فن هستند بحث محتوای دفاع مقدس را به درستی مطرح کنند. نه کم و نه زیاد، چون در شرایط فعلی به آن نیازمند هستیم.

رزم حسینی خاطرنشان کرد: در خراسان رضوی فرماندهان عالی رتبه وجود داشته است که باید در بحث دانشنامه از همه آن ها استفاده شود.

انتهای پیام/