به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خلیل آباد، اظهار داشت: سال گذشته اقدامات موثر و کاربردی توسط اعضای این شورا در جهت اطلاع رسانی و آگاهی از مضرات مواد مخدر صورت گرفت.

وی با بیان اینکه با تیز بینی و هوشیاری ماموران نیروی انتظامی کشفیات خوبی صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در جهت آگاهی، آموزش و اطلاع رسانی مضررات و پیامد های مصرف مواد مخدر به خوبی عمل کرده و تعامل خوبی نیز با دیگر دستگاه ها داشته است.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه جوانان و نوجوانان بیش از دیگر اقشار در معرض این آسیب های اجتماعی قرار دارند، تصریح کرد: نوجوانات، جوانان و بخصوص خانواده ها باید از عواقب و پیامد های مصرف سوء مواد مخدر آگاه باشند تا آسیب کمتری ببینند و این نیازمند همت جهادی است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از جوانان و نوجوانان از سر کنجکاوی به سراغ مصرف انواع مواد مخدر روی می آورند، اذعان کرد: منابری که ماه رمضان در اختیار روحانیون قرار دارد بستر خوبی برای اطلاع رسانی از مضرات مصرف مواد مخدر است که باید توجه بیشتری به این بخش شود.

شاکری با تاکید بر اینکه تمام امکانات و ظرفیت ها در مسیر مبارزه با مواد مخدر بسیج شود، عنوان کرد: ریشه بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی نظیر سرقت ها، اختلافات خانوادگی، طلاق ها و... اعتیاد به مواد مخدر است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی و... باید از فرصت های پیش رو استفاده کنند، تشریح کرد: برگزاری برنامه های فرهنگی ورزشی و هنری نیز می تواند در این مسیر موثر باشد و باید برنامه ریزی لازم در این زمینه صورت گیرد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه با اقدامات خوب فرهنگی باید میزان بازدارندگی را افزایش دهیم و این می تواند فرصت خوب و ارزشمندی برای حفظ جوانان از ابتلا به این معضل اجتماعی است، ابراز کرد: اگر جانفشانی نیروی انتظامی در مرزها نبود قطعا اعتیاد به مواد مخدر جوانان بیشتری را از پای در می آورد.

انتهای پیام/