به گزارش صبح توس؛ محمد داورزنی ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه متأسفانه بیش از 151 منزل مسکونی افراد نیازمند و تحت پوشش این نهاد مورد آسیب جدی قرارگرفته است اظهار داشت: در سیل اخیر برخی از منازل از 20 تا 100 درصد آسیب  را متحمل شده‌اند.

محمد داورزنی با بیان اینکه خوشبختانه این واحدها از سوی این نهاد بیمه حوادث شده‌اند تأکید کرد: تمام واحدهای مسکونی مدد جویان کمیته امداد سبزوار که براثر بارندگی‌ها و سیل خسارت‌دیده است، از بیمه حوادث برخوردار بوده و برآورد هزینه جبران این خسارت‌ها از سوی کارشناسان بیمه انجام‌شده و پس از تعیین خسارت مبلغ خسارت به آن‌ها بازگردانده خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به طرح مقاوم‌سازی و ساخت منازل مسکونی برای مددجویان این نهاد تصریح کرد: برای ساخت و مقاوم‌سازی هر واحد مسکن روستایی علاوه بر تسهیلات بنیاد مسکن، ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی کمیته امداد پرداخت می‌شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سبزوار همچنین به تعداد افراد در صف برای مقاوم‌سازی و یا خرید مسکن اشاره کرد و افزود: درمجموع هزار و ۳۵۰ خانواده زیرپوشش کمیته امداد در سبزوار بدون مسکن هستند یا منازل آن‌ها نیاز به مقاوم‌سازی دارد.

انتهای پیام/