به گزارش صبح توس؛ علی رستمی صبح امروز در همایش سالانه مدیران روابط عمومی سازمان‌ها و ادارات تربت‌حیدریه اظهار داشت:  هرچند از مجموع 130 سال عمر روابط عمومی در جهان سهم ما در ایران 75 سال است، هنوز آن‌طور که بایدوشاید ساختار روابط عمومی در ایران جدی گرفته نشده و متأسفانه برخی مدیران دستگاه‌ها و سازمان‌ها مستقل از روابط عمومی وظیفه روابط عمومی را خود به عهده گرفته‌اند که این در حکم یک اشتباه استراتژیک است.

 

وی تصریح کرد: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می‌شود که بدانیم امروز رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها مغلوب شرایط فضای مجازی شده‌اند و به‌واقع شبکه‌های اجتماعی رهبری و هدایت افکار عمومی و معادلات روز را چنان به دست گرفته‌اند که گاه نقش روابط عمومی و رسانه‌ها در مقابل آن‌ها بسیار کم‌رنگ و حتی ناپدید می‌شوند.

 

فرماندار تربت‌حیدریه با بیان اینکه امروز یک‌سخن کوچک محلی ممکن است یک فضای رسانه‌ای در گستره جهانی به وجود بیاورد، گفت: گواه این ادعا سفر 2 هفته قبل رئیس مجلس شورای اسلامی به تربت‌حیدریه بود که به لطف شبکه‌های اجتماعی تنها یک جمله (رئیس‌جمهوری 1400) که ناخواسته از زبان استاندار خراسان رضوی خارج شد، تمام رویدادهای این سفر را تحت‌الشعاع خود قرارداد.

 

وی افزود: بر این اساس اگر معتقد هستیم امروزه روابط عمومی‌ها و رسانه‌های جمعی تحت تأثیر شبکه‌های اجتماعی قرارگرفته‌اند، سخن نابجایی نگفته‌ایم اما شایسته است چنان دانش خود را بالا ببرند که مرعوب آن قرار نگیرند.

 

رستمی در بخش دیگری اظهار داشت: امروز شاهد هستیم فضای رسانه‌ای گسترده‌ای با اخبار ضدونقیض فضای ایران را تحت تأثیر خود قراردادند و این وظیفه روابط عمومی‌ها و رسانه‌های داخلی است که فضای آرام و به‌دوراز التهاب را در کشور به وجود بیاورند.

 

وی گفت: ما نمی‌توانیم برای رسانه‌ها خط‌مشی تعریف و تحمیل به کنیم و اتفاقاً این مهم‌ترین تفاوت کارکرد رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها است، اما از روابط عمومی‌ها انتظار می‌رود در این شرایط عملکرد دستگاه اجرایی خود را تلطیف کرده و منزه جلوه دهند.

 

فرماندار تربت‌حیدریه بیان داشت:: با سیاسی‌کاری مخالف نیستم و به‌عکس معتقدم استان‌هایی که رفتار سیاسی پررنگ‌تری داشتند، توسعه اقتصادی‌شان نیز بیشتر و پررنگ‌تر بوده، اما اینکه روابط عمومی‌ها خود را آلوده به جناح‌بندی‌های سیاسی کرده و منافع ملی را فدای منافع سیاسی و جناحی کنند، آن‌هم در شرایط خطیر کنونی که رهبر معظم انقلاب همه سران قوا و مسئولان را به وحدت رویه و پشتیبانی و دفاع از یکدیگر دعوت کرده‌اند، از دایره انصاف به دور است.

 

انتهای پیام/