به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی در بازدید از شرکت کشت و صنعت پیشرو صالح کاشمر اظهار داشت: امروز در شرایط ویژه‌ای قرارگرفته‌ایم، به‌طوری‌که باید برای استقلال، آزادی و تصمیمات مستقلانه ای هزینه بدهیم و برای این مهم مجبوریم استقامت و مقاومت به خرج دهیم و این هزینه‌ها را تحمل‌کنیم، البته ثمره این استقلال بیش از هزینه‌هاست.

وی همچنین ادامه داد: عزت جمهوری اسلامی در کشورهای منطقه به‌گونه‌ای هست که بسیاری از کشورها وابستگی خود را به جمهوری اسلامی به‌صورت علنی مطرح می‌کنند و این به برکت خون شهدا و ایثارگران و فعالان حوزه اقتصادی است که برای عزت و سربلندی کشور و نظام فداکاری کردند.

 

دولت‌ها اساساً مسئولیت زمینه ایجاد اشتغال را دارند

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه امروز کسی که بتواند شغلی ایجاد کند، حقوق بدهد و هزینه را اداره کند در حقیقت یک بار بزرگی از دوش  دولت برداشته است، تصریح کرد: دولت‌ها اساساً مسئولیت زمینه ایجاد اشتغال را دارند و ما به‌عنوان کارگزاران حکومتی زمینه را برای فعالان اقتصادی فراهم می‌کنیم تا آن‌ها بتوانند شغل پایدار را در مناطق ایجاد کنند.

وی با تأکید بر اینکه منکر مشکلات این حوزه نیستیم، اذعان کرد: بخشی از این مشکلات محصول نظام اداری ماست، به‌طوری‌که خیلی از دولت‌ها می‌خواستند و می‌خواهند که این نظام اداری را از کهنگی و مدل قدیمی 100 ساله، به مدلی جدید و نوآور تبدیل کنند اما موفق نشدند.

رزم حسینی با اشاره به اینکه شاید مجبور باشیم در کنار دولت دیوان‌سالار، نهادهایی ایجاد کنیم تا این نهادها در درازمدت نقش دولت را بازی کنند عنوان کرد: یکی از این نهادها که می‌تواند نقش مهم و اثرگذاری ایفا کند، نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی است.

انتهای پیام/

 

معین‌های اقتصاد مقاومتی فرمان و رسالت توسعه منطقه را بر عهده می‌گیرند

وی با اشاره به ایجاد معین‌های اقتصادی در شهرستان‌های مختلف استان، تشریح کرد: معین‌های اقتصاد مقاومتی درواقع کسانی هستند که فرمان و رسالت توسعه را در منطقه بر عهده می‌گیرند تا زمینه پیشرفت را فراهم کنند، این‌ها افرادی کارآفرین و توسعه‌یافته هستند که بهتر از کسانی که در شبکه دولت فعالیت می‌کنند می‌توانند اثرگذار باشند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مردم ایران به‌ویژه مردم خراسان از قابلیت‌هایی ویژه‌ای برخوردار هستند، ابراز کرد: هر فردی، حتی فقیر پول دارد، بنابراین افرادی باید باشند تا این پول‌های خرد را تبدیل به پول‌های بزرگ کنند، بنا بر معین‌های اقتصادی که در شهرستان‌ها راه‌اندازی و فعال می‌شوند به‌خوبی می‌توانند این نقش را ایفا کنند و از این طریق برای مردم شغل ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه اگر به‌درستی و به‌واقع فرهنگ دینی تبلیغ می‌شد، انجام این‌چنین اموری  ارزشمند و جهاد بود، اظهار کرد: تک‌تک افرادی که در این حوزه وارد می‌شوند و در آینده کارآفرین خواهند شد مجاهد و موردتکریم نظام و جامعه هستند.

 

جامعه‌ای که ناسپاس باشد خداوند نعمت‌هایش را از آن می‌گیرد

رزم حسینی با ابراز تأسف از اینکه اکثر مردم ناسپاس هستند، بیان داشت: داشتن چنین سرزمینی با نعمت‌های فراوان نظیر  آب‌وهوا، خاک و همین بارندگی که امسال آمد و سرزمین خشک‌سال 40 ساله ایران را که همواره دغدغه داشتیم که بحران آب‌داریم و تابستان را چگونه سپری کنیم و آمار بیماری‌ها افزایش‌یافته است، این نعمت‌های خدادادی میلیارد میلیارد ارزش ریالی برای کشور داشت، اما متأسفانه تعداد کمی سپاس گذاری کردند.

وی با بیان اینکه در شبکه‌های مجازی دست به تهمت زدند و اگر مسئولی برای نجات مردم سیل‌زده، وارد آب و گل‌ولای می‌شد، اعلام می‌کردند که این فرد نمایش بازی می‌کند افزود: اگر هم مسئولی به این مناطق نمی‌رفت می‌گفتند که برای سرکشی نیامدند.

استاندار خراسان با بیان اینکه جامعه‌ای که ناسپاس باشد خداوند نعمت‌هایش را از آن می‌گیرد، ابراز کرد: ضروری است در این حوزه یک نهضت راه بیفتد و خراسان که دارای جایگاه ویژه‌ای است می‌تواند پیشگام این نهضت فرهنگ‌سازی و منشأ تحولات فرهنگی باشد.

 

موج فرهنگی در حوزه اقتصاد مقاومتی و فرهنگ دینی اقتصادی باید از خراسان شروع شود

وی با اشاره به اینکه باید موج فرهنگی در حوزه اقتصاد مقاومتی و فرهنگ دینی اقتصادی از خراسان شروع شود، تأکید کرد: قطعاً با برنامه‌ریزی و همراهی همه بخش‌ها می‌توانیم در خراسان یک تحول عظیم در حوزه اقتصاد مقاومتی ایجاد کنیم.

رزم حسینی با تأکید بر اینکه هرکسی وفادار به جمهوری اسلامی، کشور، انقلاب است درواقع زیر پرچم ولایت است، افزود: بنابراین ولایتمداری تنها به یک گروه خاصی نیست و این ظلم به ولایت است که فکر کنیم یک گروه خاصی زیر این پرچم قرار دارند.

وی با بیان اینکه اگر همه باهم باشیم می‌توانیم این نهضت را راه بیندازیم و برای ساختن جامعه‌ای متمکن و متدین قدم برداریم، تصریح کرد: اسلام دین تکامل و جامع است و تک‌بعدی و افراط‌وتفریط در آن جایی ندارد، بنابراین با ایجاد موج فرهنگی همانند دوران دفاع مقدس که جوانان ما با ایمان و با اراده آهنین بدون هیچ چشم‌داشتی هشت سال در مقابل دشمن مقاومت کردند می‌توانیم در حوزه اقتصاد مقاومتی به دستاوردهای خوبی دست‌یابیم.

 

مجموعه صالح کاشمر گام‌های بلندی در رونق تولید و ایجاد اشتغال برداشته است

استاندار خراسان رضوی با ابراز خرسندی از اولین حضورش در کاشمر اذعان کرد: به‌زودی در قالب برنامه اقتصاد مقاومتی با حضور ضلع‌های مثلث اقتصادی فرهنگی به کاشمر سفر خواهم کرد تا در حوزه اقتصاد مقاومتی شاهد آغاز گام‌های جدیدی باشیم.

وی با تقدیر از مدیریت مجموعه مجتمع کشت و صنعت پیشرو صالح کاشمر که با راه‌اندازی و فعال‌سازی واحدهای مختلف تولیدی در بخش خوراک دام و طیور، پرورش مرغ مادر و تخم‌گذار و کشاورزی قدم‌های بلندی در رونق تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه برداشته، عنوان کرد: این مجموعه یک کار  ماندگار، ارزشمند و یک صدقه جاریه است که با فعالیت‌های چشمگیر به یکی از واحدهای نمونه ارزش‌افزوده در استان و کشور تبدیل‌شده است.

گفتنی است استاندار خراسان رضوی در بدو ورود به کاشمر با حضور در گلزار شهدای مدفون‌شده در زیارتگاه شهید آیت‌الله سید حسن مدرس با نثار فاتحه و اهدای شاخه‌های گل ادای احترام کرد. علیرضا رزم حسینی با حضور در مرقد بزرگ‌مرد عرصه دین و سیاست شهید آیت‌الله سید حسن مدرس به مقام این عالم شهید ادای احترام کرد.

انتهای پیام/