به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی در حاشیه سفر به کاشمر و بردسکن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بردسکن نسبت به دیگر شهرستان‌های استان خراسان رضوی دارای امتیازات بیشتری است.

وی با اشاره به وجود معادن مس و طلا در این شهرستان، آینده روشنی را با مشارکت مردم و سرمایه‌گذاری سرمایه‌داران در این شهرستان پیش‌بینی کرد و اذعان داشت: در حال حاضر، بیشتر معادن بردسکن به‌صورت خام فروشی تولید دارند ولی امیدواریم در آینده نه‌چندان دور با ایجاد فراوری‌های لازم این خام فروشی تبدیل به فراوری محصولات مختلف از مس و طلا در این شهرستان باشد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۱ شرکت و موسسه ملی و استانی مسئولیت کار اقتصادی را به‌عنوان معین به عهده گرفتند که جای خوشبختی است، خاطرنشان کرد: کاشمر از جمله شهرستان‌های مهم مراکز تولیدی در استان خراسان رضوی است.

وی همچنین در ادامه تصریح کرد: در سفر به کاشمر از مجموعه زنجیره تولید دام و طیور و تأمین خوراک دام و مجتمع کشاورزی که این در مجموعه احداث‌شده بازدید به عمل آمد که یکی از بزرگ‌ترین زنجیره‌های تولید دام و طیور کشور در این منطقه است.

رزم حسینی با اشاره به بازدید از کارخانه نساجی در این منطقه اذعان کرد: این مجموعه حدود 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای بهره‌برداری نیازمند منابع مالی و تسهیلات بوده که مقرر گردید، پرداخت شود.

وی با بیان اینکه بر اساس گفته خود مسئولان کارخانه این مجموعه طی دو ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و 200 نفر نیز مشغول به کار خواهند شد، عنوان کرد: امیدواریم در سال رونق تولید با همدلی و همراهی که در مسئولان وجود دارد همه امکانات را برای کمک به معین‌های اقتصاد مقاومتی برای افزایش تولید بسیج کنیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه عمده سدهای استان در نتیجه بارش های اخیر پر شده اند، اظهار کرد: با افزایش حجم ذخیره سد دوستی به 800 میلیون مترمکعب، مشهد تا سه سال آینده از بحران کم آبی نجات پیدا کرد. 

وی همچنین در پایان تشریح کرد: با این طرح تلاش می‌شود نه‌تنها واحدهای تعطیل و یا نیمه تعطیل را فعال کنیم بلکه واحدهای جدیدی را در استان تأسیس کنیم.

انتهای پیام/