حمیدرضا رضایی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان رشتخوار در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس با اشاره به بازدید و سرکشی دوره ای کارشناسان جهاد کشاورزی این شهرستان از کانون های احتمالی هجوم ملخ، گفت: هر ساله با توجه به افزایش راندمان محصولات کشاورزی در سطح این شهرستان 5 کانون ملخ شناسایی شده در مزارع کشاورزی روستاهای مهدی آباد، اکبر آباد، کریم آباد، علی آباد، عباس آباد فراموشان و عباس آباد جدید در برابر هجوم ملخ‌ها سمپاشی می شود.

 

رضایی با تاکید بر اینکه شناسایی به موقع  کانون های هجوم ملخ تاثیر بسزایی در افزایش راندمان تولید در بخش کشاورزی هر شهرستانی را دارد، اظهار داشت:بیش از 6 هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان زیر کشت گندم آبی و همچنین 3 هزار و 500 هکتار نیز به کشت گندم دیم اختصاص یافته است که از این میزان سطح زیر کشت، پیش بینی می‌شود در سال زراعی امسال در مجموع 25 هزار تن محصول برداشت شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار با ااشاره به وضعیت مطلوب بارندگی های سال جدید از پیش بینی خرید بیش از 20 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به میزان بارندگی در سال زراعی جدید و همچنین رعایت نکات کشاورزی از سوی کشاورزان با انجام سم پاشی های به موقع و ... پیش بینی خرید بیش از 20 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در سطح شهرستان را خواهیم داشت.

 

انتهای پیام/