به گزارش صبح توس؛ حسين دهقان پور صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: در پي چند فقره سرقت مغازه خواروبارفروشی، لوازم صوتي و تصويري و... در محدوده‌های مختلف شهر نيشابور موضوع در دستور کار تیمی از پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: كارآگاهان مبارزه با سرقت پلیس آگاهی پس از بررسی فني نحوه سرقت‌ها و دوربین‌های مداربسته برخي مغازه‌ها متوجه شدند سارقان پس از شناسايي مغازه‌هايي كه به لحاظ حفاظ فيزيكي از ايمني پایین‌تری برخوردار می‌باشند به‌صورت کاملاً حرفه‌ای وارد و پس از سرقت با يك دستگاه خودرو آر دي از محل متواري می‌شوند.

همين سرنخ كافي بود تا كارآگاهان رد پاي يكي از سارقان حرفه‌ای را در اين پرونده‌ها شناسايي و پس از هماهنگي قضايي وي در يك اقدام غافلگيرانه و ضربتي دستگير و خودرو مربوطه نيز توقيف كه در بازرسي از خودرو يك عدد قيچي بزرگ به همراه ديلم كشف و ضبط گرديد.

سرهنگ دهقان پور عنوان کرد: متهم 34 ساله در مواجهه با ادله و مستندات پليس تاكنون به هشت فقره سرقت از مغازه‌ها در محدوده‌های مختلف شهري با كمك و همدستي دوست 31 ساله‌اش اعتراف كه ديگر همدست متهم نيز دستگير شد.

فرمانده انتظامي شهرستان نيشابور با اشاره به معرفي متهمان و يك نفر مال‌خر اموال مسروقه به دادسرا توصيه كرد: تجهيز واحدهاي صنفي و تجاري به سيستم دوربين مداربسته و رعايت حفاظ فيزيكي لازم در پيشگيري از سرقت مغازه‌ها بسيار مؤثر خواهد بود.

انتهای پیام/