به گزارش صبح توس؛ علیرضا مسلم صبح امروز در نشست خبری طرح بسیج ملی کنترل فشارخون در سبزوار با بیان این طرح با شعار «فشارخون، بدانیم و اقدام کنیم» از تاریخ ۲۷ اردیبهشت‌ماه آغاز خواهد شد اظهار داشت: این طرح در سبزوار با مشارکت بیش از 350 پایگاه، مرکز و واحد سیار اقدام به کنترل و اندازه‌گیری فشارخون گروه‌های هدف می‌کند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه در این طرح ۱۹۵ خانه بهداشت، ۲۸ پایگاه سلامت، ۳۸ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، ۱۱۶ ایستگاه موقت در مکان‌های تجمعی و ۱۳ تیم سیار در تمامی کارخانه‌ها و ادارات متقاضی فعال می‌شود تأکید کرد: هدف اصلی اجرای این طرح  شناسایی و شروع مراقبت و درمان در میان افراد مبتلا به فشارخون است.

 

مسلم همچنین با بیان اینکه 120هزار نفر از افراد شهرستان‌های غرب خراسان رضوی تحت پوشش این طرح قرار می گیرند تصریح کرد: حدود ۵۰ درصد از جمعیت بالای ۳۰ سال شهرستان‌های غرب خراسان را شامل می شود.

 

وی ادامه داد: بیماری فشارخون از  اصلی‌ترین عوامل ابتلا به بیماری قلبی و عروقی است  که در حال حاضر علل ۵۰ درصد مرگ‌ومیر در کشور است که  این آمار در شهرستان‌های غرب خراسان رضوی نیز، ۲ تا ۳ درصد بالاتر از میانگین کشور است.

انتهای پیام/