به گزارش صبح توس؛ حسین وحیدی امام جمعه شهرستان بجستان، دقایقی پیش در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته ضمن توجه به اتفاقا و اخبار روز دنیا اظهار کرد: یکی از حوادث مهمی که جامعه ما حال درگیر قضایای آن هستند، بحث توطئه جدید آمریکاست که در کنار تحریم ها و فشار اقتصادی وانمود می کند قصد حمله نظامی دارد، و این بار اول آمریکا نیست.

وی ضمن توجه به آیاتی از سوره فیل و افزود:  شان سوره فیل در مورد ابره ست، که تصمیم بر خراب کردن خانه خدا را گرفته بود، و دیدم خداوند دسته دسته پرنددگان را به سراغ آنان فرستاد و با سنگ ریزه ها دشمن را از بین برد، و آیا ندیدیم که چطور نقشه آنان که برای از بین رفتن تمام ارزش های ما بود چطور ازبین رفت.

خطیب جمعه بجستان اذعان کرد: اصحاب فیل با آن همه کبکبه  تبدیل شدند به سرگین حیوانات، و کسی که به سراغ مهم ترین ارزش های ما برود، عذابش غیر از این نیست.  و امروز قبول کینم وآگاه باشیم که اسلام هدف آمریکا، بدانیم ولایت فقیه 40 سال است درگیر این مسئه هستند، بدانیم که مقصد آمریکا تشیع است و امروز ایران نیست اسلام مورد هدف است.

وحیدی افزود: هفت پهبادی که یمن به پرواز در آورد و یکی از بزرگ ترین پالایشگاه های جهان  را نابود، نماد اصحاب فیل است و این جواب 10 ها هزار یمنی گرسته و هزاران ، هزار کشته شده است و همه می دانند ایناها کار آمریکا است و آمار کشتار در همین طول مدت کوتاه در کشور های منطقه، آمریکا 500 هزار انسان کشته است، و نشان می دهدآمریکا جلاد است.

امام جمعه بجستان ضمن به نتیجه حضور آمریکا در منطقه عنوان کرد: راه، فقط مقاومت است بدانید این ها کوچک تر از آنند که در منطقه جنگ شروع کنند و می دانند که نمی توانند ، 30 تا 40 درصد صادرات عربستان با همین حمله پهبادی یمن پایین آمد و این نشان از قدرت الهی ست، رهبری فرمودند: مذاکره با این دیوانه ها سم مضاعف است، مذاکره نکنید، جنگ، جنگ اراده هاست، اصلی ترین ابزار آمریکا هیایو و تهدید دارد، کسی که به بلند بلند تهدید می کند، قدرتش کمتر از صدای اوست و می ترسد که بلند صدا می زند.

وی خطاب به مسولین تصریح کرد: مسولین، مردم را در قدم هایی که می خواهند بردارند یاری کنند، مانع نشوید، جوانان را حمایت کنید ، در همین موقعیت که نشسته ایم، رزمندگانی در حال تلاش و زحمت هستند و آرامشی که شما در حال حاظر دارید در پناه زحمات این عزیزان است.

/انتهای پیام