به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، خطیب جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: اثر مهم روزه داری و ماه مبارک رمضان باید ازدیاد تقوا باشد.

وی در ادامه با اشاره به آثار و برکات فراوان صبر از منظر قرآن و روایات اسلامی عنوان کرد: مقام صبر و بردباری در زندگی، مقام صابرین است؛ صبر منشا پیروزی و موفقیت، بخشیده شدن در روز قیامت، آرامش در زندگی، رسیدن به مقامات معنوی و عرفانی، پاداش ویژه الهی و گشوده شدن درهای رحمت و حکمت الهی به روی انسان است.

امام جمعه درگز ضمن تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) ابراز کرد: در میان تمام صفات آن حضرت، بزرگواری و سفره کریمانه ایشان برجسته و زبانزد است؛ لذا باید با الگو برداری از این امام همام تلاش کنیم افطاری دادن در این ماه به خصوص نسبت به فقرا و نیازمندان را جزو عادات خود قرار دهیم چرا که بسیارند افرادی که برای تامین مایحتاج زندگی خود دارای مشکل بوده و پیش خانواده شرمنده هستند.

حجت الاسلام ایروانی در ادامه راه رسیدن به توفیقات نظام را توجه و تبعیت از فرمایشات رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: اگرچه بیانات رهبری بسیار کلیدی و کارگشای مشکلات کشور است اما متاسفانه برخی مسئولین اجرایی کشور گوش شنوایی برای پذیرش این حرفها ندارند؛ امروز رئیس جمهور بایدها و نبایدهایی را در محضر رهبری مطرح می کند که مخاطب و مجری اصلی آنها خود اوست.

وی تصریح کرد: اقدامات خبیثانه آمریکا هدفی جز تغییر محاسبات برخی مسئولین ترسو و فاصله گرفتن مردم از نظام ندارد؛ آمریکا عرضه جنگ نظامی با ایران را ندارد و گزینه قطعی ملت ما مقاومت است چرا که سازش و مذاکره یعنی تسلیم و ضعف در برابر کسی که به وعده های خود عمل نمی کند.

امام جمعه درگز تاکید کرد: امروز ملت ما به اوج قدرت خود رسیده و دشمن در برابر این قدرت هیچ ابزاری جز تهدید و عربده کشی ندارد؛ اما این مردم هیچ هراسی از تهدیدهای توخالی آمریکا نداشته و به نصرت الهی امیدوار هستند.

حجت الاسلام ایروانی افزود: خود باوری و اتکا به ظرفیت داخلی، مدیریت جهادی در مواجهه با مشکلات، اصلاح ساختاری بودجه کشور، عدم انفعال در برابر دشمن، شرطی نکردن اقتصاد، استفاده از ظرفیت وسیع مردمی، تلاش برای خودکفایی، برخورد با قاچاق و مبارزه با دلالی ها و احتکار از جمله مواردی است که رهبری انقلاب از مسئولین مطالبه گری فرمودند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اما در این میان مردم هم برای رسیدن کشور به اوج قلل عزت و افتخار وظایفی دارند که می توان به مواردی همچون حمایت از کالای ایرانی، پرهیز از اسراف و مدیریت صحیح مصرف، عدم توجه به شایعات مجازی، زیاده روی نکردن در خرید و کمک به رونق تولید اشاره کرد.

انتهای پیام/