به گزارش صبح توس؛ سید روح الله ظهوری حسینی، نویسنده و گوینده افغانستانی مقیم ایران با انتشار یادداشتی نسبت به اظهار نظر برخی افراد دولتی نسبت به حضور برادران افغانستانی در ایران واکنش نشان داد و نوشت: موضع گیری ها و حمایت های کم نظیر قاطبه ملت و برخی نهادها و شخصیت ها و رسانه های ایران اسلامی پیرامون استمرار حضور مهاجرین افغانستانی در کنار ملت بزرگ و عموما نوعدوست ایران ثابت می کند اندیشه سیاسی الهی حضرت روح الله الموسوی الخمینی همچنان پرقدرت و با صلابت در رگ و روان نظام اسلامی و این ملت سرفراز و مقاوم، همچنان پرشور و پرحرارت تپش دارد و ضربان می کند.

اندیشه گهرباری که می فرمود «اسلام مرز ندارد» و همه ملت های مستضعف و دربند منجمله مردم مجاهد افغانستان برادران و خواهران ما هستند و باید به آنها خدمت کرده و پذیرایی نماییم.

اندیشه مقتدرانه ای که در سخت ترین شرایط جنگ تحمیلی علیه ایران دست رد بر سینه ابرقدرت شرق آن روز زد و فرمود: ما از هم کیشان مسلمان و مجاهد خود در افغانستان حمایت می کنیم و ارتش شوروی در نهایت همانند انگلیس در این کشور بدست مجاهدان افغان شکست خواهد خورد.

اندیشه عزتمندی که با بصیرت یار و شاگرد فرزانه اش آیت الله خامنه ای (دام بقائه) پیگیری شده و تهران را خانه دوم آنها نامید و مرز بین خودی و غیر خودی را التزام به اساسات نظام اسلامی دانسته، شجاعت دلاوران فاطمیون و مقاومت خانواده های شان را موجب افتخار خود برشمرد.

آری با این همه عنایات و غریب نوازی ها؛ سلسله شجاعان افغانستان نه تنها در قامت مهمان نماندند بلکه با صداقت و پشتکار تمام با ریختن عرق و مساعی های اعتقادی و همزمان تقدیم خون سرخ خود برای خدمت، آبادانی، اعتلا و پیشرفت اسلام عزیز و عزت انقلاب و نظام اسلامی در ایران و منطقه کوشیدند.

لازم است در همینجا متذکر شویم و آن اینکه ما مهاجرین بالاخص فرهنگیان و فعالان رسانه ای و انقلابی بر حسب عشق و علاقه مفرط آباء اجدادی و عقیدتی خود اگر بیشتر از زمامداران و مردم عزیز ایران و نظام آن علاقمند به کسب مواضع قدرت و امتیاز برای دولت و نظام اسلامی نباشیم مطمئنا کمتر از آنان نیستیم.

ما نیز خواهان پایان پذیرفتن تحریم ها و فشارهای ظالمانه و غیر منطقی و ضد انسانی امریکا و غرب علیه مردم فهیم و کشور و نظام مقدس اسلامی ایران هستیم و از هر مسیر و امکانی در تحقق یافتن آن هر چند باندازه یک سطر ابراز نظر یا استدعای خیر و همدلی باشد دریغ نخواهیم کرد.

بر همین اساس و به عقیده این نبشتار آن چه بواقع موجب کسب امتیازات، عزت و برگ برنده برای دستگاه دیپلماسی دولت و نظام اسلامی با مشخصاتی که از بنیانگزار آن تا منویات رهبری آن برشمردیم می شود، تقدم ها و مصالحی چند است که برخی منافع بلندمدت و حیاتی جهان‌شمول امت اسلامی را دربر می گیرد.

این تقدم و تفاوت در نگاه دوراندیشان و ملت عزیز و انقلابی ایران منبعث از موازین مقتدرانه امت واحده اسلامی است که می رود تا با استحکام و انسجام روز افزون خود در محور مقاومت فراتر از امتیازات مادی و زودگذر غرب (الگوهای دیپلماتیک غربی و دکترین منفعت گرای صرفا رئالیسم و اندیشه های مورگنتایی) به فتح سنگرهای کلیدی جهان نایل آید و آن نیست مگر درنظر گرفتن منافع علیای ملت های اسلامی و منابع استراتژیک، ایدئولوژیک، ارزشی و ژئوکالچریک آنها.
دقیقا اموری که اردوگاه استکبار از تحقق آن واهمه داشته و تمام تلاشش را بهدف تفریق و گسست در میان آنها با حربه های ملیت و ملت و دیگر تفاوت های ناچیز با تعاریف جداگانه ی واحد‌های منفرد سیاسی و ملیتی روی دست گرفته است.

در اخیر باید گفت در زمانه و دوره ای که استکبار جهانی و ایادی منطقه ایش با دست اندازی ها و دخالت های خونین در جهان، منطقه و افغانستان و اطراف آن مانند گذشته (گسترش منافع ایالات متحده امریکا) در پی گسترش قلمروهای قدرت سیاسی، اقتصادی و ایدئولوژیک خود است بر همگان و آحاد ملت اسلامی بخصوص سیاست مداران و تصمیم سازان دولت های اسلامی فرض است تا در جهت تحقق اسلام جهان‌شمول (ایالات متحده اسلامی_مهدوی) با مرزهای مشخصِ دارالاسلام و دارالکفر همت گماشته و با ظرافت و جامعیت هر چه تمام تر موجبات همگرایی و اتحاد استراتژیک و حیاتی امت مسلمه را تحکیم بخشند.

انتهای پیام/