به گزارش صبح توس؛ صبح امروز با حضور پرشور خیرین، معتمدین و مسئولین شهرستان درگز جشن گل‌ریزان 11 زندانی جرائم غیر عمد در باغ تالار پردیس این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام ایروانی رفع گرفتاری و کمک به نیازمندان را برابر با ۹ هزار سال عبادتی دانست که انسان شب‌ها تا صبح به نماز بایستد و تمام سال‌ها را روزه بگیرد.

امام‌جمعه درگز تبیین کرد: کمک به فرد زندانی درواقع کمک به فرزند و خانواده او و به‌نوعی جلوگیری از فروپاشی کانون خانواده است؛ اگر خانواده نقش خود را به‌درستی ایفا کند قطعاً شاهد آسیب‌های اجتماعی فردی، فشارهای روحی و روانی در سطح جامعه هستیم.

در ادامه منصور عبادی مبلغ کمک‌های مردمی به ستاد دیه استان در سال گذشته را حدود یک و نیم میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: در حال حاضر تعداد ۴۱۱۰ خانواده زندانی تحت پوشش در سطح استان وجود دارد که سال گذشته بالغ‌بر 2 میلیارد تومان از کمک‌های مردمی و اعتبار سازمان به آن‌ها کمک شده است.

رئیس نمایندگی ستاد دیه استان با اعلام اخذ تخفیف 16 میلیارد تومانی از شاکیان زندانیان در سال گذشته تصریح کرد: طی بررسی‌های صورت گرفته، متأسفانه اکثر افراد زندانی فقط به دلیل جهل به قانون و عدم آگاهی از عواقب اقدامات خود در زندان هستند؛ لذا موضوع آموزش و اطلاع‌رسانی قوانین جایگاه ویژه‌ای در وقوع جرم دارد.

محمدتقی حسن مزرجی با ارائه آمار سال گذشته شهرستان درگز تبیین کرد: سال گذشته 12 نفر از زندانیان  شهرستان با جمع‌آوری مبلغ ۲۰ میلیون تومان کمک مردمی و دریافت ۳۶۶ میلیون تومان کمک از ستاد دیه آزاد شدند.

رئیس زندان درگز اظهار کرد: در حال حاضر از تعداد ۱۱ زندانی جرائم غیر عمد، ۸ نفر به دلیل بدهی مالی، ۲ نفر به دلیل مشکل نفقه و ۱ نفر هم به دلیل مشکل دیه در زندان به سر می‌برند؛ مجموع بدهی این افراد مبلغ 377 میلیون تومان است.

خاطرنشان می‌شود در پایان این مراسم مبلغ 31 میلیون تومان توسط مردم خیرخواه و مسئولین شهرستان جهت آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد جمع‌آوری شد.

انتهای پیام/