به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری صبح امروز در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: فرهنگیان در جامعه بر اساس آمایش و نظرسنجی صورت گرفته از مقبولیت و پایگاه اجتماعی بالایی برخوردار هستند.

 

وی با بیان اینکه آموزش‌وپرورش باید در راستای بهبود جایگاه اجتماعی و معیشت فرهنگیان تلاش کند، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزانی که می‌خواهند سکان آینده را به دست بگیرند در خدمت معلمان هستند و معلمان باید این جایگاه را ارج نهند.

 

فرماندار خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه جایگاه کتاب و کتاب‌خوانی بر کسی پوشیده نیست و تک‌تک فرهنگیان می‌توانند در بهبود جایگاه کتاب‌خوانی نقش داشته باشند، تصریح کرد: کتاب و کتاب‌خوانی باید در سبد خانواده قرار گیرد و خانواده‌ها برای ارتزاق علمی خود تلاش کنند.

 

وی با اشاره به اینکه علی‌رغم تنوع امکانات رسانه‌ای فضای مجازی و رسانه‌ها، کتاب کهنه نشده و جایگاه خود را حفظ کرده است، اذعان کرد: دورهمی های خانوادگی می تواند محل خوبی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی باشد.

 

شاکری با بیان اینکه نیازمند این هستیم که بچه‌ها با فرهنگ مطالعه مأنوس باشند، عنوان کرد: به خانواده‌ها این هشدار داده شود، همان‌طور که به فکر باغ و کشاورزی و دیگر کارهای خود هستند به فکر مطالعه بچه‌های خود به‌عنوان پشتوانه سرمایه اجتماعی آینده جامعه باشند.

 

وی با بیان اینکه رسالت مدیران و معلمان در ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی بسیار سنگین است، تشریح کرد: کشف استعدادهای بچه‌ها در زمینه کتاب و کتاب‌خوانی مدنظر قرار گیرد و مطمئناً فرزندان کتاب‌خوان و دانا می‌توانند افراد مفیدی برای جامعه باشند.

 

رئیس انجمن کتابخانه‌های خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه اعضای کتابخانه‌های شهرستان باید رشد پیدا کند، ابراز کرد: شهرداران نیم درصد سهم کتابخانه‌ها را به‌موقع پرداخت کنند تا بتوان در راستای ترویج فرهنگ‌ کتاب و کتاب‌خوانی استفاده شود.

 

انتهای پیام/