به گزارش صبح توس؛ محسن عظیمی‌نژاد صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: ۵۶ هزار نفر در طرح کنترل فشارخون طی 15 روز به مراکز سیار و ثابت دانشکده علوم پزشکی نیشابور مراجعه کردند که از این تعداد ۱۲ هزار نفر بیمار بودند و سه هزار نفر از این بیماران از وجود بیماری فشارخون خود مطلع نبودند.

وی تصریح کرد: در روزنامه گاردین گزارش یک تحقیق منتشرشده است که مردم شهرهای دارای مسیر پیاده‌روی و تسهیل شده برای راه رفتن، دارای فشارخون کمتری هستند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور ادامه داد: در استان خراسان رضوی فقط هفت جراح پلاستیک وجود دارد که تمام آن‌ها مشهد مستقر هستند.

وی با اشاره به طرح آمدن موسسه مرهم به نیشابور‌ تأکید کرد: موسسه مرهم طی 6 روز در نیشابور به بیماران دارای شکاف لب و لب‌شکری خدمات رایگان خواهد داد.

عظیمی نژاد ادامه داد: مردم از شهرهای مجاور هم می‌توانند برای استفاده از این خدمات در شهر نیشابور حضور پیدا کنند.

وی تأکید کرد: ۱۲ تا ۱۵ نفر جراح پلاستیک از ۲۸ خرداد در نیشابور برای خدمت‌رسانی مستقر خواهند شد.

معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز گفت: معاینه الکترونیکی و نوبت عمل، هم‌اکنون در حال انجام است و تمام هزینه‌های معاینه، عمل و دارو رایگان است.

محمدصادق دشتی تأکید کرد: ما نیازمند هیچ خیری نیستیم و فقط نیاز داریم به مردم اطلاع‌رسانی شود.

وی ادامه داد: در کنار این گروه، فوق تخصص‌های چشم برای معاینه و مشخص شدن روند درمان بیماران نیز در نیشابور حضور پیدا خواهند کرد.

معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی نیشابور افزود: طبق پیش‌بینی‌ها ۴۰ تا ۵۰ نفر در نیشابور دارای چنین بیماری هستند و ما طی ۶ روز پیش‌بینی ۳۰۰ عمل را کرده‌ایم.

دشتی تأکید کرد: تیم درمان ۶۰ نفر است که به‌صورت متوسط روزانه 50 عمل خواهند داشت.

وی افزود: بیماران تمام شهرهای اطراف می‌توانند با مراجعه به سایت www.marhamportal.ir در این طرح ثبت‌نام و خدمات رایگان دریافت کنند.

همچنین معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور با اشاره به پویش کنترل فشارخون گفت: ۶۰ درصد شرکت‌کنندگان خانم و مابقی آقایان بودند که تعداد فشارخون بالای کشف‌شده ۵۱ درصد خانم‌ها و مابقی آقایان بوده‌اند.

عصمت تقی‌آبادی تأکید کرد: ۳۶ درصد جامعه هدف آقایان و ۲۶ درصد بانوان در پویش شرکت کردند.

انتهای پیام/