به گزارش صبح توس؛ علی‌اصغر محمدی ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه طرح تفصیلی این شهر مربوط به سال 84 است، گفت: نبود طرح تفصیلی جدید از خلأهای جدی توسعه شهر سبزوار است لذا این طرح  در شورای اسلامی دوره پنجم بر مبنای نیازهای جدید شهر تدوین و برای تصویب به استان ارسال‌شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار با اشاره به رویکرد جذب مشارکت مردمی ادامه داد: تأکید ما برافزایش مشارکت مردم در ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است.

وی گفت: در همین راستا موضوع احداث پارک‌ها با همیاری شهروندان در دستور کار قرارگرفته چنانکه در چند سال گذشته100 کوچه شهر با مشارکت مردم آسفالت شده  و یک شهربازی سرپوشیده به بهره‌برداری و ایجاد رستوران سنتی در باغ ایرانی در دست اجراست.

رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار  با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان و صاحب‌نظران گفت: تاکنون نشست‌هایی با روسای دانشگاه‌های این شهر،  اتاق اصناف، تشکل‌های دانش‌آموزی و دانشجویی و  هنرمندان برگزار و  کمیته بانوان نیز راه‌اندازی شده است.

محمدی گفت: همچنین  شورای شهر باهدف جذب گردشگران خانه‌های تاریخی را بازگشایی کرده  و با اجرای آیین‌های سنتی شهرستان در مکان‌های تاریخی زمینه افزایش بازدید گردشگران  فراهم‌شده است.

وی گفتکمربند شرق - شمال - غرب شهر سبزوار به طول 10 کیلومتر باهدف جلوگیری از حاشیه‌نشینی، دسترسی آسان شهروندان به خدمات شهری و کاهش ترافیک در دست اجراست که تاکنون بزرگراه هشت‌بهشت و ابریشم  آن  به بهره‌برداری رسیده است.