به گزارش صبح توس؛ در انتهای سال گذشته بود که موضوع استیضاح و طرح سؤال از شهردار قوچان مطرح شد اما با توجه به برنامه‌های عمرانی و فرهنگی شهرداری در ایام نوروز این موضوع به بعد از عید نوروز موکول شد، در یکی از جلسات فروردین‌ماه سال جاری، جواد رادمرد یکی از اعضای شورای شهر با طرح 12 مشکل، طرح سؤال از شهردار را مطرح کرد و حدود دو هفته بعد شهردار قوچان به‌صورت مکتوب به سؤالات مطرح‌شده پاسخ داد.

علی زیرک، سخنگوی شورای شهر در گفتگو با خبرنگار صبح توس با اشاره به با آخرین وضعیت موضوع طرح سؤال از شهردار قوچان گفت: سؤالات مطرح‌شده فقط از سوی یک عضو شورا بود نه سایرین و از سویی ما خود را یک خانواده می‌دانیم و چه خوب بود که این موضوعات را به‌صورت درون خانوادگی حل می‌کردیم.

وی با بیان اینکه از نظر من پاسخ‌های شهردار توجیه‌کننده و قابل‌قبول بود، ادامه داد: عضو سؤال‌کننده می‌توانست از شهردار بخواهد که در صحن شورای شهر حاضر و به‌صورت عادی سؤالات خود را مطرح و پاسخ‌ها را بشنود و دلیلی نداشت که این‌قدر فضاسازی شود.

وی افزود: عقب‌افتادگی قوچان یک دغدغه عمومی است و تمام شهروندان و مسئولین و مدیران شهری برای توسعه و پیشرفت شهرستان مسئولیت اجتماعی دارند.

عضو شورای شهر قوچان تصریح کرد: تمام جلسات شورای شهر به‌صورت علنی در حال برگزاری است و تمام مصوبات در معرض دید عموم گذاشته می‌شود و در این دوره از شورا تمام کمیسیون‌ها فعال است.

زیرک تأکید کرد: از تمام صاحب‌نظران و کارشناسان و حتی برخی منتقدین که در حال تخریب شورای شهر می‌باشند دعوت می‌کنیم با نظرات کارشناسی و پیشنهاد‌ها خود به توسعه و پیشرفت شهر کمک کنند.

سخنگوی شورای شهر قوچان در پاسخ به این سؤال که آیا پس از قرائت پاسخ‌های شهردار، عضو سؤال‌کننده و سایر اعضای شورای شهر از پاسخ قانع شده‌اند یا نه و اینکه استیضاح شهردار مطرح است یا خیر، تصریح کرد: بعد از قرائت پاسخ‌ها و در جلسات بعدی این موضوع پیگیری نشد و گمان می‌کنم اعضا قانع شده و همچنین عضو سؤال‌کننده نیز دیگر این موضوع را پیگیری نکرد.

انتهای پیام/