حسین غریب در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای تامین ارزاق عمومی شهروندان محترم سرخسی به خصوص در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: با تلاش و همکاری تعدادی از دستگاه‌های شهرستان و با توجه به روش‌هایی که برای تامین گوشت از مراکز خارج از کشور است، ۲۸۰ لاشه گوسفند که از محل واردات وارد کشور شده و در شهرستان‌های مجاور کشتار شده امروز به همت این دستگاه‌ها برای توزیع وارد شهرستان سرخس می‌شود.

 

وی با تاکید بر این که توزیع این گوشت‌ها توسط خود مردم و با نظارت دستگاه‌های مربوطه انجام می شود، افزود: امروز جلسه‌ای در اتاق اصناف شهرستان با حضور شبکه دامپزشکی برگزار می شود و تعدادی از کسبه صنف قصابان که به تایید ایمنی و بهداشتی مناسب برسند توزیع این گوشت‌ها را انجام می‌دهند.

 

فرماندار سرخس با بیان این که از این تعداد ۱۸۰ لاشه بره نرینه و ۱۰۰ لاشه میش و بزی است، تصریح کرد: این لاشه‌ها حدودا هر کدام بین ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم وزن دارند که قیمت بره نرینه هر کیلوگرم ۷۱ هزار تومان و قیمت میش و بزی هم ۵۷ هزارتومان است و ان شاءالله امروز هماهنگی برای توزیع آن در سطح شهرستان انجام می‌شود.

 

غریب در پایان خاطرنشان کرد: اعلام کردیم به ازای هر خانوار ۲ کیلوگرم گوشت با ارایه کارت ملی به سرپرست خانوار تحویل تا سطح بیشتری از جامعه را در توزیع پوشش دهیم.

انتهای پیام/