به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی دستجردی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه قوچان با اشاره به رویدادهای اخیر پیرامون برجام گفت: فشارهای اقتصادی،  فرهنگی و رسانه ای ترامپ  به ایران در طی ماه های اخیر، با هدف ترمیم موقعیت سیاسی و سیاست خارجی آسیب دیده وی برای انتخابات آتی این کشور در حال انجام است.

وی ادامه داد: تصمیم شورای عالی امنیت ملی برای کاهش سطح  اجرای تعهدات ایران در برجام، تصمیمی درست و قاطع در برابر عهدشکنی آمریکا بود و افزیش سطح غنی سازی اورانیوم و ذخیره سازی آن و آب سنگین در شرایط موجود یک ضرورت است.

وی با بیان اینکه تضعیف روحیه انقلابی در جامعه اسلامی، بخشودنی نیست، افزود: در حال حاضر، شاهد جنگی تمام عیار با دشمنان انقلاب اسلامی هستیم و طی 70 سال گذشته رژیم صهیونیستی، آمریکا و برخی حکام خودفروخته منطقه در حال سرکوب اسلام و مسلمانان بوده و قطعا ادامه هم خواهد داشت اما شکی نیست که تنها ابزار موفقیت و پیروزی در این جنگ نابرابر اقتصادی و فرهنگی، داشتن روحیه انقلابی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با انتقاد از وضعیت اقتصادی جامعه و عدم برنامه ریزی دولت در تثبیت قیمت ها تصریح کرد: اگر دولت به درستی توزیع ارز را مدیریت کند نیازی نیست که برخی تصور کنند در شعب ابی طالب هستیم و یا شب بخوابیم و بیدار شویم و ببینیم قیمت ها تا سه برابر افزایش داشته است.

حجت الاسلام دستجردی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت مسکن به بیش از سه برابر در شهر قوچان، هیچگونه توجیهی ندارد، خاطر نشان کرد: افزایش لحظه به لحظه  قیمت اجناس غیر قابل قبول است و دولتمردان باید بدانند که مردم در حال تحمل این شرایط سخت می باشند، اما جای سوال است که چرا دولت کنترلی بر روی قیمت مایحتاج مردم ندارد و برای ثبات اقتصادی برنامه ریزی نمی کند؟

وی تاکید کرد: پیش از این و در گرانی های اخیر گفتیم باتوجه به افزایش قیمت ها، مردم گوشت و مرغ کمتر بخورند، اما الان نباید اانتطار داشته باشیم که مردم دیگر سیب زمینی و ماکارانی هم نخورند.

امام جمعه با اشاره به رویکرد ریاست جدید قوه قضاییه پیرامون اصلاح شیوه خصوصی سازی گفت: نحوه خصوصی سازی طی سال های اخیر، کمر تولید و صنعت را شکست اما خداروشکر ریاست جدید قوه قضاییه در حال ورود به این موضوع و اصلاح روند و شیوه خصوصی سازی می باشند.

خطیب نماز جمعه قوچان با بیان اینکه حسن ظن و شادابی در خانواده بسیار مهم است و آماده سازی و بسترسازی مناسب  برای ترویج شادابی در خانواده یک ضرورت است، یادآور شد: دنیای امروز، دنیای پر و پیچ و خمی شده که خانواده و جامعه را درگیر کرده است و کوچکترین غفلت منجر به آسیب های جدی و جبران ناپذیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه اگر در خانواده شادی و طراوت وجود نداشته باشد، قطعا معنویت آن خانواده و جامعه نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت، گفت: اذکار مختلف از جمله صلوات، استغفار، شکرگزاری، احترام به همسر و والدین و... معنویت را در انسان و جامعه توسعه داده و منجر به تعمیق خوبی ها و ارزش ها در خانواده می شود.

انتهای پیام/