به گزارش صبح توس نشست خبری اعضای شورای شهر امروز بعدازظهر در محل این پارلمان شهری برگزار شد.

رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر نیشابور در رابطه با اقدامات انجام شده در این شورا گفت: زمین‌های ورزشی سود ده نیستند، مدیران شهری موظف هستند که ورزش را گسترش دهند و به همین دلیل شورای اسلامی شهر نیشابور با نگاه سوددهی به این موضوع نگاه نمی‌کند.

علی‌اکبر شکیبا تصریح کرد: برای تکمیل ورزشگاه پهلوان شورورزی پنج میلیارد ریال در بودجه امسال در نظر گرفته‌شده است و در حال رایزنی با فولاد خراسان برای ساخت مجموعه ورزشی در نیشابور هستیم و به این پروژه بسیار امیدوار هستیم.

وی تأکید کرد: مسیرهای ایمن دوچرخه‌سواری برای مردم نداریم و این موضوع از اول خوب پیش‌بینی‌نشده است و حتی برخی تقاطع‌ها را نمی‌شود گفت 100 درصد ایمن است.

شکیبا ادامه داد: مسیر دوچرخه‌سواری بلوار شهید شوشتری ایجادشده است ولی فرهنگ‌سازی ضرورت و اولویت است، مردم و خودروهای عبوری باید ایمنی را رعایت کنند.

رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورای اسلامی شهر نیشابور عنوان کرد: اول از همه فرهنگ‌سازی و در کنار مسائل بازدارنده دیگر را نیز باید توسط پلیس پیش‌بینی شود و در امنیت ترافیکی نیز سازمان حمل‌ونقل و اداره راه داری باید ورود کنند.

وی گفت: مسیر دوچرخه‌سواری در شرق شهرستان به طول چهار کیلومتر ایجاد خواهد شد و در تلاشیم پیاده راه مسیر خیام تا عطار را هر چه سریع‌تر ایجاد و قسمتی از آن را به دوچرخه و کالسکه اختصاص دهیم.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر نیشابور نیز گفت: هزار و 700 میلیارد ریال بودجه امسال شهرداری نیشابور است و 98 درصد بودجه فقط شهرداری در سال گذشته محقق شده است.

محمدکاظم صادقی ادامه داد: کمترین میزان تحقق بودجه در سال گذشته سازمان‌های آتش‌نشانی، سیما و منظر و سازمان عمران است.

وی افزود: سال گذشته حسابرسی شهرداری و سازمان‌ها را به مناقصه گذاشتیم و دو شرکت انتخاب شد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر نیشابور با اشاره به کمبود نردبان هیدرولیک در نیشابور تصریح کرد: خرید نردبان هیدرولیک هر سال در بودجه شهرداری نیشابور در نظر گرفته می‌شود ولی امکان خرید به علت‌هایی همچون عدم تخصیص بودجه توسط وزارت کشور فراهم نمی‌شود و با افزایش قیمت این نردبان به 42 میلیارد ریال دیگر امکان خرید این نردبان را نداریم

صادقی با اشاره به‌حق الجلسات اعضای شورای شهر ادامه داد: حق الجلسات اعضای شورای شهر سال گذشته ساعتی 500 هزار ریال بود و امسال به 650 هزار ریال رسیده است و فقط جلساتی که در محل شورای شهر برگزار می‌شود حق الجلسه تعلق می‌گیرد.

وی افزود: سه میلیون و 500 هزار تومان برای هزینه ایاب و ذهاب و همین مقدار نیز برای هزینه موبایل به نمایندگان مردم در این پارلمان شهری تعلق می‌گیرد.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل، خدمات و محیط‌زیست  با اشاره به ایرادات بوستان ارغوان که توسط استاندار خراسان رضوی افتتاح شد گفت: پروژه به مدت حداقل 10 سال رهاشده بود و ساخت قسمتی از این پارک فی النفسه مبارک است، البته به سبب نیاز به تسریع در ساخت ایراداتی به پروژه وارد است.

احمد همت‌آبادی افزود: با افتتاح این پروژه 48 هزار و 500 متر به سرانه فضای سبز نیشابور اضافه شد ولی قبول داریم که ضعف‌هایی داشت

وی خاطرنشان کرد: در شرایط امثال شهر نیشابور وجود فاصله با استاندارها طبیعی است. برخی معابر برای تسریع کار آسفالت شد و طبق تجربه این اقدام برای پارک مناسب نیست.

وی با اشاره به صرفه‌جویی‌های اجرای این پروژه تأکید کرد: جلساتی بعد از افتتاح پروژه تشکیل و ایرادات مطرح شد تا در ادامه پارم این ایرادان رفع شود.

نماینده شورای اسلامی شهر نیشابور در شورای شهرستان با اشاره به توقف تقاطع خیابان عمار یاسر گفت: متأسفانه برخی‌ها منافع کشور و شهر را فدای منافع شخصی کرده‌اند. در دیدار مدیرعامل راه‌آهن از نیشابور، هاجر چنارانی قول دادند که مجوز انتقال خط گاز را بگیرند ولی این انتقال میسر نشد و الان از نظر فنی فقط اجرای پیاده راه ممکن است، به نظر می‌رسد شورای تأمین اگر در تأمین امنیت کارگران همکاری کنند این پروژه انجام شود.

رضا مهرداد ادامه داد: امنیت شهردار و نیروهای اجرایی برای ایجاد تقاطع عمار یاسر علیرغم تأکید شورای تأمین شهرستان، تأمین نمی‌شود و با متوقف شدن زیرگذر عمار یاسر، تقاطع استاد شفیعی کدکنی نیز متوقف‌شده است.

هادی ترقی، دیگر عضو شورای شهر نیشابور در رابطه با توقف این پروژه گفت: با حضور نیروهای امنیتی و نصب دوربین از طرف وزارتخانه پروژه به‌صورت 24 ساعته آغاز شد، با آمدن فرمانده جدید انتظامی شهرستان نیشابور و تماس یکی از نماینده‌های مجلس با ایشان، نیروهای انتظامی محل را ترک کردند و مردم به سمت کارگران حمله کردند و دو نفر را زخمی کردند و بعد از آن پروژه متوقف شد.

انتهای پیام/