عیسی صفری ظهر امروز در حاشیه مراسم معارفه مسئول دفتر نمایندگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس شهرستان سرخس در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با تاکید بر اینکه دوران دفاع مقدس از الطاف خفیه الهی بود، اظهار کرد: همه اتفاق های این آثار بزرگ که در حقیقت یک گنجینه تمام نشدنی است، به اقتضای نیاز باید به نسل های فعلی و پیش روی انقلاب منتقل شود.

 

فرمانده سپاه سرخس بیان داشت: مجموعه آثار رزمندگان، شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران، خانواده های معظم شهدا و موثران در پشتیبانی از جنگ تحمیلی شهرستان سرخس، به صورت تاریخ شفاهی دفاع مقدس بایستی در اسرع وقت توسط دفتر نمایندگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس این شهرستان تهیه و تدوین و در راستای تقویت گفتمان سازی انقلاب اسلامی، جهاد و مقاومت و عرصه مدیریت جهادی مورد بهره برداری آحاد جامعه قرار بگیرد.

 

وی با بیان اینکه مجموعه حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه سرخس پیگیر ایجاد «موزه دفاع مقدس» در شهرستان سرخس است، تاکید کرد: راه اندازی موزه دفاع مقدس در حقیقت تلاشی برای ترویج و انتقال فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس به نسل جدید به صورت ملموس تر است.

 

صفری خاطرنشان کرد: سپاه سرخس اقدامات موثری تاکنون در حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس شهرستان در حوزه «فضای مجازی» انجام داده و به زودی با راه اندازی مجموعه هایی در شهرستان در راستای فضای مجازی، تقویت این عرصه را دنبال می کند.

 

فرمانده سپاه سرخس در پایان تصریح کرد: تدوین «تاریخ شفاهی دفاع مقدس» شهرستان سرخس، می تواند مجاهدت ها و رشادت های شهدا و رزمندگان و حمایت های مردم مرزدار این شهرستان از فرزندانشان در دوران دفاع مقدس را به خوبی به نمایش بگذارد.

انتهای پیام/