به گزارش صبح توس؛ معصومه ابتکار شب گذشته در جلسه شورای اداری استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: آمریکا با اعمال تحریم های ظالمانه تلاش دارد که اقتصاد کشورمان را از پای درآورده و مردم را ناامید کند بنابراین ضرورت دارد که بیش از گذشته با جدیت و کارآیی و امید به آینده برنامه ها را پیش ببریم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینگه گزارش گزارشی از تحولات حوزه زنان در زمینه های اشتغال، آموزش، بهداشت زنان آماده شده است، گفت: اطلاعات ثبت شده نشان می دهد که به برکت آرمان های انقلاب تحولات زیادی طی سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در این حوزه رقم خورده که مایه افتخار است اما قطعا کافی نیست.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف انقلاب اسلامی تحقق عدالت اجتماعی است، افزود: ممکن است از دید جریانات مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی عدالت یک مفهوم جداگانه داشته باشد که اما قطعا هیچ زمان نمی توان مفهوم عدالت را نادیده گرفت.

ابتکار گفت: یکی از جنبه های مهم عدالت عدالت جنیستی، برابری در دسترسی زنان و مردان به خدمات توسعه ای دولت اعم از آموزش، بهداشت و اشتغال است که امیدواریم با تدوین و اجرای برنامه های عملیاتی زمینه تحقق آن فراهم شود. 

وی با اشاره به اینکه سکونتگاه های غیررسمی در حاشیه شهر مشهد آسیب پذیری های بسیاری دارد، اظهار کرد: ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی و تولد نوزادان بی شناسنامه و بازماندگی از تحصیل از جمله آسیب های اجتماعی در این مناطق است که البته با دستور رهبر معظم انقلاب برای بسیاری از کودکان بازمانده از تحصیل، فرصت تحصیل مجدد فراهم شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بیان کرد: اگر در سیاست ها به گونه ای عمل نکنیم که دختران مثل پسران امکان بهره برداری از فضاهای ورزشی داشته باشند، با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد چنانچه در دوره ابتدایی غفلت آموزشی رخ داد و دختران به دلیل عدم فراگیری آموزش های لازم، با مشکلات حاد روحی، روانی و جسمی مواجه شدند. 

وی با بیان اینکه نگاه عدالت جنسیتی یک تکلیف قانونی برای همه دستگاه هاست، گفت: اکنون به طور میانگین 41 درصد کارمندان دستگاه های اجرایی را بانوان تشکیل می دهند اما به نسبت تعداد کارمندان، بانوان در پست های مدیریتی حضور ندارند و مطابق دستور آقای رئیس جمهور باید 30 درصد پست ها به بانوان شایسته و توانمند واگذار شود.

انتهای پیام/