محمد نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: سیل اخیر به ما آموخت می‌شود با مدیریت تهدیدات را  به فرصت تبدیل کنیم و از این فرصت‌های به وجود آمده ظرفیت‌های بالقوه را نیز به فعلیت برسانیم.

 

وی تصریح کرد: بارش‌ها و نزولات جوی بسیار خوب در فروردین‌ماه جاری، در کدکن طی روزهای 25 و 26 فروردین با بارش بیش از 70 میلی‌متر شاهد تغذیه سفره‌های زیرزمینی و بهبود قنوات، چشمه‌ها و چاه‌ها را بودیم.

 

نجفی بیان داشت: خوشبختانه با مدیریت بحران در بخش و پیگیری‌های بسیار جدی و هماهنگ جهاد کشاورزی با ارسال به‌موقع پیامک، تلفن و اطلاع‌رسانی در شبکه‌های اجتماعی اخطاریه کتبی و حضور در روستاها به‌ویژه اطلاع‌رسانی به دامداران هیچ‌گونه تلفات دامی نداشتیم.

 

مدیر جهاد کشاورزی کدکن خاطرنشان کرد: بااین‌حال سیل حاصل از بارش طبیعتاً خساراتی را به زراعت و باغات حاشیه مسیل‌ها، و به‌ویژه باغات زعفران همچنین اماکن دامی روستایی وارد کرد که حدود 200 میلیارد ریال برآورد شده که به تفکیک 69 مورد خسارت در روستاهای بخش گزارش‌شده و از این موارد تنها هفت مورد مسدود شدن قنوات کشاورزی است.

 

وی گفت: سیل فروردین‌ماه  به بیش از 40 هکتار اراضی زعفران، گندم و جو و باغات آلو و آلوچه و همچنین اماکن دامی خسارت وارد کرده است.

 

انتهای پیام/