به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی در جلسه شورای مسکن استان که با حضور قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر برگزار شد، گفت: دولت در تلاش است که پروژه نیمه‌تمام مسکن مهر را هرچه سریع‌تر تکمیل و به متقاضیان تحویل دهد تا پرونده آن در همین دولت بسته شود. 

استاندار خراسان رضوی افزود: تقاضا برای ایجاد سه شهر جدید با ظرفیت بیش از 50 هزار نفر جمعیت در شهرستان‌های خراسان رضوی وجود دارد و در صورت موافقت دولت، اقدامات لازم در این زمینه انجام خواهد گرفت.  

رزم حسینی بابیان اینکه شهرهای جدید با مشارکت سرمایه‌گذاران احداث خواهند شد، ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته، شهرهای جدید به‌منظور تأمین نیاز استان در افق 20 ساله احداث و دولت مسئولیت تأمین زمین برای ساخت واحدهای مسکونی و زیرساخت‌ها را بر عهده خواهد داشت.

وی با اشاره به مشکلات عدیده‌ای که در حاشیه شهر مشهد وجود دارد، تصریح کرد: میهمانان ملی ابتدا باید از حاشیه شهر بازدید داشته باشند و سپس در متن شهر حضور پیداکرده و به تماشای گل‌کاری‌ها و فضای زیبای ایجادشده به همت شهرداری مشهد بنشینند تا با مشکلات موجود هم آشنایی پیدا کنند. 

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در صورت موافقت دولت، فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای ساخت شهرهای جدید را منتشر خواهیم کرد چراکه معتقدیم با ایجاد 3 شهر با ظرفیت بیش از 50 هزار نفر جمعیت از مهاجرت مردم به کلان‌شهر مشهد جلوگیری می‌کند.

100 هزار واحد مسکن مهر خراسان رضوی تحویل متقاضیان شده است

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر در ادامه این جلسه گفت: گاهی اوقات گفته می‌شود که دولت تدبیر و امید پروژه مسکن مهر را رها کرده و به آن اهمیت نمی‌دهد درحالی‌که بخش عمده‌ای از واحدهای مسکن مهر در دولت تدبیر و امید تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

مهرآبادی افزود: از مجموع یک‌میلیون و 800 هزار واحد مسکن مهر تکمیل‌شده در دولت تدبیر و امید، یک‌میلیون و 160 هزار واحد تحویل متقاضیان شده است و با تأکید رئیس‌جمهور، فعالیت‌های اجرایی برای تکمیل واحدهای باقی‌مانده همچنان ادامه دارد. 

وی بابیان اینکه بخش عمده‌ای واحدهای مسکن مهر تحویل نشده، فاقد متقاضی یا دارای معارض است، ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت مسکن در سال گذشته، متقاضیان انصرافی دوباره بازگشته‌اند و این روند مشکل مسکن مهر فاقد متقاضی را حل خواهد کرد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهرگفت: از 120 هزار واحد مسکن مهر برنامه‌ریزی‌شده در خراسان رضوی، 100 هزار واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است و امیدواریم مابقی واحدها هم امسال تکمیل و تحویل شود تا شرمنده مردم نشویم.

انتهای پیام/