به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: تقوای الهی را پیشه کنید که آن بهترین زاد و توشه آدمی برای ورود به سرای آخرت است.

وی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: در فضیلت شب نیمه شعبان همین بس که خداوند به ذات خود سوگند خورده درخواست هیچ حاجت مندی را بی پاسخ نگذاشته و گناهان توبه کنندگان را بیامرزد؛ از جمله اعمال مستحب در این شب، خواندن دعای کمیل و زیارت امام حسین (ع)، شب زنده داری، خواندن نماز و قرآن و رسیدگی به نیازمندان است.

امام جمعه درگز گفت: امام زمان (عج) شخصیت بی نظیر عالم و آخرین ذخیره الهی در روی زمین است؛ شخصیت منحصر به فردی که غیبت او امتحان بزرگ الهی، منتظر ظهور او بودن بالاترین عبادت و حکومت جهانی او بهترین حکومت دنیاست.

حجت الاسلام ایروانی سربازان گمنام امام زمان (عج) را یکی از اصلی ترین عوامل حفظ امنیت در کشور دانست و گفت: سالیانه صدها مورد مسائل ضد امنیتی و تروریستی در کشور اتفاق می افتد که این نیروهای خدوم پیش از آنکه ما متوجه شویم با آنها برخورد کرده و توطئه ها را خنثی می کنند؛ همکاری با قوه قضائیه، مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مقابله با زمین خواری از جمله اقدامات دیگر این نهاد است.

وی در بخش های دیگری از سخنان خود تاکید کرد: امروز سپاه مقتدر ما در حال انجام مسائلی فراتر از ماموریت های سازمانی خود در بخش های مختلف فرهنگی، اجتماعی و محرومیت زدایی است؛ عصبانیت آمریکا هم از دیگر توفیقات سپاه بوده است.

امام جمعه درگز افزود: این انقلاب با سپاه و بسیج معنا پیدا می کند و نمی توانیم آن را بدون سپاه تصور کنیم؛ سپاه به پاس خدمات ارزنده این چهل سال موفق شده اعتماد ملت های منطقه را جلب کند که جلوه های کوچکی از این اعتماد را می توان در کمک 75 هزار دلاری مردم عراق و یاری نیروهای حشدالشعبی به مردم سیل زده کشور مشاهده کرد.

حجت الاسلام ایروانی در پایان با اشاره به فرارسیدن دهه تکریم مساجد خاطرنشان کرد: مساجد جایگاه بسیار والایی دارند چرا که بیش از 96 درصد شهدای انقلاب برخواسته از مساجد بوده و منشأ تمام اتفاقات فرهنگی از مسجد است؛ لذا باید قدر دانسته و در تکریم و تعظیم این مکانهای مذهبی تمام تلاش خود را به کار بندیم.

انتهای پیام/