به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری ظهر امروز در همایش جوانان علی‌اکبری خلیل‌آباد که به مناسبت افتتاح اولین مجمع پارلمان مشورتی جوانان بخش مرکزی خلیل‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: با راه‌اندازی پارلمان مشورتی جوانان، فرصت برای جوانان مهیا شده و جوانان باید با توان بیشتری در عرصه حضورداشته باشند.

وی جهاد اقتصادی را بزرگ‌ترین رسالت جوانان در عصر جدید دانست و خاطرنشان کرد: دولت به دنبال سپردن امور به بخش خصوصی و جوانان و همچنین ‌کوچک‌سازی بدنه خود است.

فرماندار خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه مجمع مشورتی جوانان نیز فرصت خوبی برای پیشبرد اهداف است، تصریح کرد: ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال سال گذشته در خلیل‌آباد پرداخت‌شده است.

وی بابیان اینکه مهارت نیز لازمه پرداخت تسهیلات است و بسیاری از افرادی که مراجعه می‌کنند نیز مهارت لازم را ندارند، اذعان کرد: ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی و مشاغل خانگی و خرد با توجه به وضعیت کشاورزی، از ضروریات شهرستان است.

شاکری با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری اعتقاد و اعتماد خوبی به نیروی جوانان دارند، عنوان کرد: جوانان باید بانشاط‌تر در عرصه حضورداشته باشند و قطعاً نسل جوان باانگیزه و بانشاط، یکی از ضروریات گام دوم انقلاب است.

 

نیروی جوانی می‌تواند در عرصه‌های مختلف پشتوانه نظام و انقلاب باشد

حجت‌الاسلام علی ناهیدی در این مراسم اظهار داشت: این مجمع باید با ابتکار خود بتواند یک خروجی مناسب و در شان این منطقه داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه اصل جمع‌آوری جوانان و استفاده از توان آن‌ها خوب است ولی استمرار و تداوم آن نیز حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: این کار می‌تواند الگویی برای بخش‌های مختلف باشد تا به نتیجه لازم خود برسد.

امام‌جمعه خلیل‌آباد بابیان اینکه نعمت جوانی و سلامتی نیز ازجمله نعمت‌های بسیار فوق‌العاده‌ای است که خداوند عطا کرده و باید از آن به نحو احسن و به‌درستی استفاده شود، تصریح کرد: روز جوان نشان‌دهنده اهمیت مسئله جوان و جوان‌گرایی در اسلام و نظام جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه نهضت جوان‌گرایی در میان رهبران ما از زمان پیامبر (ص) تا زمان حضرت امام و رهبری به‌خوبی مشهود است، اذعان کرد: مقام معظم رهبری بیش از بیست بار مسئله جوان‌گرایی را در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح کرده‌اند.

ناهیدی با تأکید بر اینکه از پیروزی انقلاب و دفاع تا به امروز حضور جوان در عرصه‌های مختلف نیز توفیقات فراوانی به دنبال داشته است، عنوان کرد: ایران بیشترین جمعیت جوان را در بین کشورهای اسلامی دارد و این‌یک سرمایه بسیار بزرگی است که می‌تواند در عرصه‌های مختلف پشتوانه نظام و انقلاب باشد.

وی بابیان اینکه جوان و جوان‌گرایی یک فرصت استثنایی است و جوانان باید در کارهای خود ابتکار، خلاقیت و نوآوری داشته باشند، تشریح کرد: جوانان شهرستان، بخشی از فکر و عمر خود را در جهت پیشرفت منطقه خود بکار گیرد و این بسیار ارزشمند خواهد بود.

انتهای پیام/