محمود بنانژاد در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس پیرامون طرح «جهاد همبستگی ملی» و حمایت از مردم مناطق سیل‌زده اظهار کرد: خراسان رضوی در ابتدای وقوع سیل در کنار مردم استان گلستان قرار گفت تا بتواند برای بازسازی و تأمین امکانات زندگی مردم سیل‌زده تلاش نماید.

وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی به‌عنوان استان معین گلستان تعیین‌شده افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی ازجمله اتاق اصناف در جهت رفع مشکلات وارده به هم‌وطنان تلاش کرده‌اند و در قالب پویش‌های مردمی و سازمانی به یاری آن‌ها شتافته‌اند.

بنانژاد با بیان اینکه از جانب اتاق اصناف کمک‌های نقدی و وسایل موردنیاز به مناطق سیل‌زده اعزام‌شده است، گفت: دستگاه‌های خدمت رسان همچون گذشته و در مواقع بحرانی با راه‌اندازی پویش همدلی اصناف و در قالب در قالب طرح «جهاد همبستگی ملی» کمک‌هایی به ارزش یک و نیم میلیارد تومان به هم‌وطنان سیل‌زده داشتند.

رئیس اتاق اصناف مشهد با بیان اینکه سیل بسیاری از راه‌ها و پل‌ها را از بین برده است، عنوان کرد: صنف معماران، آهن و پروفیل و در و پنجره سازان علاوه بر کمک‌های نقدی، برای خدمت‌رسانی به منطقه اعزام‌شده‌اند.

بنانژاد بیان کرد: با همدلی و همراهی میان اصناف، بستری برای حضور تعمیرکاران در استان گلستان پدید آمده تا بتوانند وسایل برقی و لوازم‌خانگی مردم سیل‌زده را به‌صورت رایگان تعمیر کنند.

وی در پایان در خصوص طرح «هر كاسب يك كالای اساسي براي سيل زدگان» گفت: این طرح با محوريت بسيج و حمايت اتاق اصناف در حال انجام است و به زودی محقق خواهد شد.

انتهای پیام/