به گزارش صبح توس؛ سعیده کدخدا، کارشناس روابط بین‌الملل در یادداشتی پیرامون قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی توسط آمریکا و  نوشت: خدا را شکر که دشمنان ما را از احمق‌ها آفرید. در روزهایی که در اقصی نقاط کشور، هم‌وطنان عزیزمان با سختی سیل دست‌وپنجه نرم می‌کنند و جهادگران سپاه و بسیج در کنار مردم برای رتق‌وفتق اموراتشان تلاش می‌کنند، ترامپ با خبط و خطای راهبردی سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرارداد.

در چنین وضعیتی که خانه و کاشانه‌ مردم را سیل برده و نقطه امید و دلگرمی آنان صرفاً کمک‌های نیروهای مسلح است و مردم با راه‌اندازی کمپین‌هایی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی حمایت همه‌جانبه خود را از سپاه اعلام می‌دارند، دشمن سبک‌مغز با غفلت از این صحنه‌‌های همدلانه، سپاه را وارد لیست گروه‌های تروریستی می‌کند.

درواقع این اقدام دشمن سبب الطاف خفیه الهی و موهبتی برای سپاه شد. بسیاری از گروه‌های سیاسی کشور بالإجماع روی این نهاد انقلابی اشتراک نظر دارند که سپاه یعنی تمام ملت ایران، اعم از شیعه، سنی، ترک، لر و عرب و همه خودشان را پاسدار می‌دانند. حتی اکثر نمایندگان مجلس و ائمه جمعه و جماعات با پوشیدن لباس سپاه، از این جهادگران انقلابی حمایتشان را اعلام کردند. به نظر می‌رسد تحریم سپاه پاسداران مواهبی را برای این نیروی انقلابی در پی داشته است.

این اقدام آمریکا باعث وحدت و حمایت ملی همه‌جانبه مردم از این نهاد شد، چراکه سپاه پاسداران صرف نیروی نظامی نیست، بلکه یک‌نهاد چندوجهی و همه‌جانبه است که از ابتدای انقلاب در زمینه‌های مختلف نظامی، اقتصادی و... گام‌های مؤثری برای مردم عزیزمان برداشته و این تحریم‌ و اعلام محدودیت دشمنان، نه‌تنها هیچ خللی در عزم پاسداران ایجاد نکرده بلکه باعث همبستگی بیشتر مردم با سپاه شده است.

از طرفی این اقدام ترامپ، پیوند عمیق و ناگسستنی سپاه با نهضت‌های اسلامی رهایی‌بخش، گروه‌های مقاومت و شبه‌نظامیان جهادی را در منطقه مستحکم‌تر و قوی‌تر نمود. حزب‌الله، جنبش جهاد اسلامی، حشدالشعبی، انصار الله، جنبش یاران جوانان انقلاب مردم بحرین و... درج نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی را به‌شدت محکوم و حمایت خود را اعلام نمودند تا این نهاد انقلابی به‌عنوان نماد جبهه مقاومت اسلامی در برابر محور و جبهه شرارت آمریکایی، صهیونیستی و ارتجاع منطقه‌ای مقاوم‌تر و باروحیه‌تر شود.

همچنین اقدام آمریکا باعث احیاء و زنده شدن حس مردمی سپاه شد. جهادگران سپاهی بعد از یک دوره نسبتاً طولانی کارنامه خدمت‌رسانی، مورد آماج حمله بدترین تهاجمات و نقدهای دشمنان قرار داشتند؛ هرچند که یک‌تنه مقابل طعنه و هجمه دشمنان ایستادند و سرخم نکردند و اکنون این اقدام نسنجیده دشمن به پادزهری علیه خودش تبدیل‌شده و محبوبیت سپاه پاسداران در اوج قرار دارد.

از همه مهتر این‌که امام خمینی(ره) به ما درس بزرگی دادند و فرمودند؛ اگر دیدید دشمن برای شما کف می‌زند، نگاه کنید اشکال کارتان کجاست و اکنون‌که دشمن برای محدود کردن سپاه، بدترین هجمه‌ها را وارد می‌کنند تفسیرش این است که سپاه در صراط مستقیم اسلام، انقلاب و ولایت‌فقیه قرار دارد و مسیرش برحق و با حق است و هجمه‌ها نوعی موهبت الهی قلمداد می‌شود.

به‌هرتقدیر، خداوند متعال به مؤمنان وعده نصر و پیروزی داده و خلاف وعده عمل نخواهد کرد و حماقت آمریکایی باعث افزایش محبوبیت، اقتدار و اعتبار جهانی و منطقه‌ای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد.
انتهای پیام/