به گزارش صبح توس؛ محمد علی نبی پور در حاشیه بازدید از بندهای آبخیزداری و آبخوان داری ارتفاعات شمال این شهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اقدامات خوبی که سالیان گذشته در زمینه آبخیزداری و آبخوان داری در کاشمر صورت گرفته است از بروز سیل در این شهرستان جلوگیری کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در راستای هدایت و کنترل سیلاب در غرب شهر کاشمر تمهیدات لازم اندیشیده شد و خاکریزهایی توسط شهرداری ایجاد شد تا سیلاب در مسیر اصلی خود جریان داشته باشد و برای مجموعه مسکن مهر این شهر نگرانی به وجود نیاید.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه  با وجود حجم بالای بارشها از عصردیروز تا امروز با تدابیر اتخاذ شده مشکل خاصی در کاشمر وجود نداشته است و سیلاب از سمت غرب شهر در حال عبور است، تصریح کرد: ماشین آلات شهرداری مسیر سیلاب را هدایت کردند وعملا سیلاب در مسیر رودخانه قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون میزان بارندگی در ایستگاه تنورچه ۶۸ میلیمتر گزارش شده است و متوسط بارندگی از روز گذشته تا کنون ۴۰ میلیمتر ثبت شده است، اذعان کرد: در برخی مناطق، آبگرفتگی معابر شهر کاشمر و چند روستا رخ داده است که آسیب و خسارت مالی آن چنانی بر جای نگذاشته است و امیدواریم طی ساعات آینده هم مشکل خاصی در شهرستان به وجود نیاید.

نبی پور در پایان عنوان کرد: پیرو هماهنگی شورای مدیریت بحران استان چهار دستگاه ماشین آلات شامل لودر، بیل مکانیکی و بیل بکهو به همراه یک دستگاه کامیون و وانت مزدا به همراه شش نفر نیروی انسانی شامل راننده و تعمیرکار به مناطق سیل زده استان گلستان اعزام شدند.

انتهای پیام/