به گزارش صبح توس؛ جواد بلندی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: پارسال به دلیل استقبال مردم از گاز طبیعی به‌عنوان سوخت پاک و ارزان، بیش از 95میلیون و 600 هزار لیتر بنزین در منطقه تربت‌حیدریه صرفه‌جویی شد.

وی تصریح کرد: در مدت یادشده مصرف گاز سی ان جی با 4 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل، روزانه 262 هزار مترمکعب گاز سی ان جی از طریق 32 باب جایگاه عرضه سوخت در منطقه تربت‌حیدریه توزیع گردید.

رئیس روابط عمومی این شرکت نیز گفت: در پی اعلام تغییر شرایط جوی و احتمال آب‌گرفتگی و سیلاب در شهرهای استان خراسان رضوی و به‌خصوص شهرستان تربت‌حیدریه، مدیر منطقه با اتفاق اعضای ستاد بحران ضمن بازدید میدانی از مسیل رودخانه و تأسیسات انبار نفت و بنا بر ضرورت، اقدام به علف چینی و پاک‌سازی مسیر رودخانه در حداقل زمان ممکن کردند.

علی نیرویی افزود: هم‌زمان با این اقدام، همکاران واحدهای فنی و مهندسی، HSE، ایمنی، آتش‌نشانی تأمین و توزیع و بازرگانی منطقه تمهیدات لازم در خصوص مواجهه با خطرات احتمالی ناشی از آب‌گرفتگی را پیش‌بینی و در برنامه‌ریزی لازم معمول کردند.

وی تعداد جایگاه‌های عرضه سوخت اعم از بنزین و سی.ان.جی در منطقه تربت‌حیدریه را 56 باب عنوان و بیان کرد: از این تعداد 28 باب با اشتغال‌زایی مستقیم برای 100 نفر به جایگاه‌های عرضه سی.ان.جی اختصاص دارد که ظرفیت عرضه آن‌ها افزون بر 21 هزار کیلوگرم در ساعت است.

نیرویی همچنین گفت: عرضه سوخت سی.ان.جی در سطح منطقه توسط 79 دستگاه دیسپنسر و 158 نازل فعال صورت می‌گیرد و روزانه 156 هزار کیلوگرم از این سوخت عرضه می‌شود.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه، شهرستان‌های تربت‌حیدریه، مه ولات، زاوه، گناباد، رشتخوار، بجستان، خواف، کاشمر و خلیل آباد را زیرپوشش خود دارد.

منطقه تربت‌حیدریه دارای 59 باب جایگاه اختصاصی و فروشندگی سکودار ، 9 فروشندگی داخل اتاقک، 200 فروشندگی و تعاونی روستایی و همچنین 33 باب جایگاه فعال عرضه CNG است.

ناوگان حمل‌ونقل منطقه دارای 174 نفت‌کش شامل 110 دستگاه تریلر و 54 دستگاه 10 چرخ و 10دستگاه 6 چرخ است.

انتهای پیام/