علی نظافت در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: در طول یک سال گذشته ۱۹ هزار و ۴۲۷ بازرسی از صنفی‌های مختلف به‌صورت ۲ شیفت در صبح و بعدازظهر با مشارکت اداره‌های صنعت، معدن و تجارت، واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف و اداره تعزیرات حکومتی انجام‌شده که در پیوند با این موضوع ۱۴۰۳ پرونده تخلف‌های صنفی نیز ثبت‌شده است.

وی  افزود: بیشترین تخلف ثبت‌شده مربوط به گران‌فروشی، تقلب، کم‌فروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی  است.

نظافت اظهار داشت: در همین مدت 1335 مورد شکایت از واحدهای مختلف صنفی از طریق شماره ۱۲۴ این شهرستان توسط شهروندان گزارش‌شده است.

مسئول واحد نظارت و بازرسی  اداره صنعت، معدن و تجارت تربت‌حیدریه تصریح کرد: در یک سال گذشته ۹۰۰ واحد بدون پروانه کسب شناسایی شدند که از سوی واحد بازرسی برای آن‌ها جهت اخذ پروانه کسب از اتحادیه‌های مربوطه دعوت‌نامه ارسال و راهنمایی‌های لازم انجام‌شده است.

وی گفت: پارسال  پنج گروه ۲ نفری مشترک از اتاق اصناف در قالب بازرسی و نظارت در سطح شهرستان به‌منظور کنترل بازار و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در ۲ نوبت صبح و عصر برای نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی و غیر صنفی فعال بودند.

نظافت اظهار داشت: در طرح تشدید نظارت بر بازار ۵ اکیپ نظارتی نیز به‌صورت روزانه از تمام منطقه شهر، عملیات بازرسی و نظارت موارد بهداشتی، نحوه خریدوفروش و قیمت‌گذاری را پایش و با متخلفان برخورد می‌کنند.

انتهای پیام/