به گزارش صبح توس؛ سرهنگ عباس حسینی صبح امروز در دیدار جمعی از پاسداران تربت‌حیدریه در بیت امام‌جمعه اظهار کرد: تفکر سپاه برآمده از تفکر اسلام ناب محمدی(صلی‌الله) و پیام عاشورایی حضرت سیدالشهدا(علیه‌السلام) است و همین کافی است که دشمنان نظام اسلامی خصم و دشمنی خود را با این نهاد برآمده از قانون اساسی کشور بیش از گذشته آشکارتر کنند.

 

وی تصریح کرد: امروز قدرت سپاه و تفکر خالصانه و برآمده از این نهاد مقدس به یک قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی تبدیل‌شده و دشمنان اسلام را به هراس انداخته است.

 

فرمانده گروه توپخانه 61 محرم خاطرنشان کرد: احمق‌های تاریخ بشریت درصدد آن هستند تا یک‌نهاد برگرفته از قانون اساسی یک کشور را تروریست بخوانند و کما اینکه تاریخ بشریت حمایت ایالات‌متحده را از تروریسم بین‌المللی قضاوت کرده و در آینده نیز قضاوت خواهد کرد.

 

بزرگ‌ترین مؤلفه دشمنی غرب با سپاه دغدغه دین‌مداری این نهاد است

در ادامه مسئول تعلیم و تربیت سپاه امام رضا علیه‌السلام گفت: بزرگ‌ترین مؤلفه‌ای که سپاه پاسداران را همچون خاری در چشم دشمنان اسلام قرار داده دین‌مداری و مردمی بودن این نهاد مقدس است.

 

حجت‌الاسلام حمید حمیدی فر اظهار داشت: اگر امروز سپاه پاسداران در اوج کمک‌رسانی به سیل‌زدگان کشور خالصانه و جانانه حضور جهادی دارد به خاطر همین روحیه ولایتمداری و دغدغه دین‌مداری این نهاد مقدس است که با الگوبرداری از سید و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی(علیه‌السلام) به یاری هم‌وطنان شتافته است.

 

وی از تدین و تقوا به‌عنوان دومین شاخصه اصلی سپاه پاسداران عنوان کرد و افزود: بزرگ‌ترین مؤلفه غربی‌ها همین روحیه تدین و تقوای پاسداران است و کما اینکه حراست از انقلاب اسلامی نیازمند یک مجموعه متدین و باتقواست.

 

حمیدی فر به بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: دو نکته اساسی در این بیانه قابل‌تأمل است که در مرحله نخست رهبری فرمودند روی این بیانیه زحمت زیادی کشیدند و از نخبگان، اندیشمندان و محققان جامعه خواستند تا این بیانیه را به یک نقشه راه برای نظام اسلامی تبدیل کنند.

 

مسئول تعلیم و تربیت سپاه امام رضا(علیه‌السلام) گفت: دومین نکته در این بیانیه مهم معظم له آن است که ایشان همچون امام راحل که در دهه 60 شمسی بر فرواشی کمونیسم و شوروی سابق تأکید داشتند رهبر معظم انقلاب در این چند سال اخیر بارها و بارها بر افول امریکا تأکیددارند و تحقق این وعده مستلزم کار جهادی است.

 

وی افزود: سومین مطلب مهم در این بیانیه که رهبری به نقل از جامعه بانک جهانی فرمودند عدم استفاده از سرمایه انسانی و سرزمینی است و درصورتی‌که جمهوری اسلامی ایران بتواند با این عوامل موفق شود به‌عنوان دوازدهمین کشور دنیا در حوزه اقتصاد قد قامت می‌کند.

 

انتهای پیام/