محمدرضا نوروزی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: این دستگاه فقط توسط یک نفر کاربر روی مصدوم نصب می‌شود و به‌صورت سخنگو کاربر را راهنمایی می‌کند و بقیه مراحل احیاء قلبی و ریوی با توجه به برگ خریدهای وزن ،جثه و برون ده قلبی و مانیتورینگ قلب، اعمال و اکسیژن موردنیاز را تأمین می‌کند.

 

وی تصریح کرد: این دستگاه نسبت  به علائم قلب، شوک خودکار می‌دهد و در صورت برگشت ضربان قلب، ماساژ قطع و بیمار تحت مانیتورینگ قرار می‌گیرد.

 

نوروزی اضافه کرد:دستگاه  قابلیت تماس تلفنی مستقیم با اورژانس را دارد و با توجه به ارسال آنلاین تمامی مراحل توسط دستگاه ثبت می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: این دستگاه برای اولین بار در دنیا به‌تنهایی به‌صورت تمام‌اتوماتیک در هر مکانی تمام مراحل احیا قلبی و ریوی را دقیق انجام و بیمار را مدام پایش می‌کند و تنها نیاز به یک کاربر دارد و اگر حتی بیمار احیاء نشود با توجه به برقراری گردش خون و اکسیژن‌رسانی منظم توسط دستگاه اعضای بدن وی قابل پیوند و اهدا است.

 

گفتنی است نوروزی پیش‌ازاین موفق به ثبت اختراع دستگاه لارنگسکوپ یک‌بارمصرف باقابلیت ساکشن و تصویر هم‌زمان مجاری تنفسی و لوله‌گذاری بدون خطا شده است.

 

انتهای پیام/