به گزارش صبح توس؛ پس از انتصاب حجت‌الاسلام رئیسی به‌عنوان سکان‌دار قوه قضاییه، گزینه‌های احتمالی برای کسب جایگاه تولیت آستان قدس رضوی در فضای مجازی مطرح‌شد.

با افزایش گمانه‌زنی‌ها، اعلام شد که رهبری در سفر نوروزی خود به مشهد الرضا(ع)، تولیت جدید آستان قدس رضوی را معرفی می‌کنند؛ مشخص شد حجت‌الاسلام‌ احمد مروی که هم اکنون معاونت ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری را بر عهده دارد هفته آینده در مراسمی به عنوان تولیت جدید آستان قدس رضوی معارفه می‌شود.

گفتنی است؛ حجت‌الاسلام احمد مروی معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در خانواده متدین در شهر مقدس مشهد متولدشده است. او پس از گذراندن دروس حوزوی از اواخر سال ۱۳۶۸ در دفتر مقام معظم رهبری مشغول فعالیت شده است و از همان آغاز دوران رهبری حضرت آیت خامنه‌ای به امر ایشان همکاری گسترده‌ای را در قسمت‌های مختلف دفتر رهبری شروع کرده است.

حجت‌الاسلام مروی درباره چگونگی آشنایی با رهبر انقلاب و همکاری با ایشان در مصاحبه‌ای چنین گفته است: من تقریباً از اواخر سال ۶۸ افتخار همکاری در دفتر مقام معظم رهبری را پیدا کردم؛ تقریباً حدود هشت، نه ماه که از دوره رهبری ایشان می‌گذشت. بنده در قم، مشغول درس و کارهای طلبگی‌ام بودم که به امر ایشان و با عنایت و نظر مبارک خود ایشان، این افتخار نصیب این حقیر شد که همکاری را در دفتر شروع کنم و در خدمت ایشان باشم. البته قبل از انقلاب هم، از دوره تقریباً نوجوانی خدمت ایشان در مشهد بودیم و ارادت داشتیم. در سخنرانی‌های ایشان در مسجد امام حسن، در مسجد کرامت و جلساتی که در منزلشان داشتند، خدمتشان می‌رسیدیم. ما از همان دوره تقریباً نوجوانی، ارادت به ایشان و ارتباط داشتیم. حتی یادم هست ایشان با مرحوم پدر و مرحوم اخوی ما آشنا بودند و گاهی منزل ما تشریف می‌آوردند و ارتباط، ارادت و آشنایی ما با ایشان به سال‌های تقریباً ۵۳-۵۲ برمی‌گردد، ولی ارتباط کاری‌مان از تقریباً اسفند یا بهمن ۶۸ شروع شد که اینجا در معاونت ارتباطات حوزه‌ای، در خدمت ایشان هستیم.

انتهای پیام/