سعید شفیعیان در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، با اعلام این خبر اظهار داشت: با ورود خوتکاهای ابرو سفید به آبگیرهای خلیل‌آباد، نخستین گروه پرندگان مهاجر وارد این شهرستان شدند.

 

وی همچنین ادامه داد: در پایش و گشت و کنترل نخستین روزهای سال جدید از کلیه آبگیرهای این شهرستان علاوه بر مشاهده خوتکاهای ابرو سفید تعداد سه فرد اکراس سیاه نیز در آبگیرها و تالاب‌های طبیعی و مصنوعی این شهرستان مشاهده شد.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد اظهار امیدواری کرد که با توجه به وضعیت مطلوب آبگیرها و بارش‌های خوب سال جاری زراعی جمعیت زیادی از پرندگان مهاجر در بهار امسال این شهرستان را برای استراحت بین مسیر مهاجرت خود انتخاب کنند.

 

وی امنیت را از دیگر عناصر مهم برای ماندگاری بیشتر پرندگان مهاجر و رجوع مجدد آن‌ها دانست و خاطرنشان کرد: تلاش شبانه‌روزی همکارانم و همکاری مردم و طبیعت دوستان شهرستان با این اداره به ایجاد امنیت برای پرندگان و میزبانی شایسته برای این مخلوقات الهی خواهد انجامید.

 

شفیعیان با تأکید بر اینکه امروزه پرنده‌نگری از شاخه‌های رو به رشد و لذت‌بخش بومگردی است که عواید روحی و زیباشناختی و اقتصادی مستقیم و غیرمستقیم را برای جوامع میزبان به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: عدم ایجاد سروصدا، عدم نزدیک شدن به آن‌ها و عدم تغذیه به آن‌ها و به‌طورکلی رعایت چارچوب‌های بومگردی در پرنده‌نگری اهمیت بسیاری دارد.

 

وی در پایان از مردم خواست در ایجاد امنیت برای کلیه وحوش در فصل بهار که زمان زادآوری و جوجه آوری حیات‌وحش است از طریق تماس با شماره 05157725764 یا شماره 110 نیروی انتظامی و 1540 با این اداره همکاری کنند.

انتهای پیام/