به گزارش صبح توس؛ مهدی فروزان صبح امروز در نشست خبری اظهار کرد:  ۶ میلیون و ۴۵۲ هزار و ۹۳۰ نفر زائر و مسافر از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا چهارم فروردین سال جدید به خراسان رضوی وارد شده‌اند.

 

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 2.1 درصد کاهش دارد.

 

وی ادامه داد: 472 هزار و 790  نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به  استان  وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، 8.1 درصد کاهش داشته است.

 

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: 188 هزار و 657 نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده‌اند که با رشد 2.7 درصدی همراه بوده است.

 

فروزان آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به استان وارد شده‌اند را  نیز 98 هزار و 635 نفر اعلام و اظهار کرد: این آمار در مقایسه با سال گذشته 16.7 درصد کاهش داشته است.

 

وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند ماه گذشته تا چهارم فروردین سال جدید به استان وارد شده‌اند هم 5 میلیون و  692 هزار و 848 نفر هستند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش 1.4 درصدی مواجه بوده است.

 

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ 25 اسفند ماه گذشته تا چهارم  فروردین سال جاری سه میلیون و  919  هزار و 317  نفر به این کلانشهر  وارد شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته، یک درصد افزایش دارد.

 

فروزان بیان کرد: 347 هزار و 596 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده‌ای و عمومی به مشهد وارد شده‌اند که در مقایسه با سال قبل، 6.1 درصد کاهش داشته است.

 

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: 188 هزار و  657  نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده‌اند که با رشد 2.7 درصدی همراه بوده است.

 

وی آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه‌ها به مشهد وارد شده اند را  نیز 98  هزار و 456 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته 16.6 درصد کاهش دارد.

 

سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای 25 اسفند ماه سال گذشته تا چهارم فروردین سال جدید به مشهد وارد شده‌اند هم 3 میلیون و 284 هزار و 608 نفر هستند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 1.3 درصدی مواجه بوده است.

انتهای پیام/