به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در دیدار نوروزی با مسئولان شهرستان تربت حیدریه اظهار کرد: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی با وجود همه تهدیدات و فتنه ها و تحریمها، نظام به موفقیت های چشمگیری در عرصه های نظامی، دفاعی، موشکی، هسته ای، علمی و پزشکی دست یافته که در ادامه این موفقیت ها باید در عرصه اقتصادی تسری یابد.

 

وی تصریح کرد: شرایطی که امروز در آن قرار گرفتیم یک پیکار با نظام سلطه و به معنای واقعی کلمه جهاد اقتصادی است که برای عبور و موفقیت در آن باید این قیام و جهاد بین مردم و مسئولان فرهنگ سازی شود.

 

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: بر همین اساس باید به حاکمان آمریکا و غرب بعنوان احمق های درجه یک بنگریم که در برابر جبهه حق ایستادند و هیچ متوجه نیستند و بر همین اساس هیچگاه نباید به آنان اعتماد کرد.

 

تاکدی فرماندار تربت حیدریه بر تحقق شعار سال 

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه با بیان اینکه طرح شعار سال از سوی مقام معظم رهبری همراه با تفکر و استراتژی می باشد، گفت: وظیفه دولتمردان فراهم آوردن ساز و کار اجرای این شعار است.

 

علی رستمی افزود: خوشبختانه در تربت حیدریه بر اساس مدل اقتصادی استاندار برنامه کلی تعیین و تنظیم شده و به جای اینکه کارآفرین و سرمایه گذار سراغ ما بیاد، ما به سراغشان می رویم تا از نیازهایشان مطلع شویم.

 

وی گفت: بر این اساس آنچه که مربوط به کلیات نظام برای تحقق شعار سال باشد، از حوزه اختیارات ما خارج است و تنها با اندکی تغییر رویکرد خود را با برنامه های کلی نظام همسو می سازیم.

 

رستمی در بخش دیگری اظهار داشت: پارسال با وجود مشکلات زیاد اما تربت حیدریه تبدیل به یک کارگاه عمرانی شد و علاوه بر 162 پروژه با 500 میلیارد ریال اعتبار تخصیصی و در نهایت با 340 میلیارد ریال آورده که به پول تبدیل شد، از محل اعتبارات ملی نیز توانستیم در حوزه راه و گاز حداقل 20 برابر آنچه که اعتبار داشتیم هزینه کنیم.

 

وی گفت: تنها در حوزه گاز بالغ بر هزار و 300 میلیارد ریال در 2 حوزه بزرگ هزینه کردیم و در حوزه درمان نیز با افتتاح بیمارستان امام حسین(ع) در سالجاری، تربت حیدریه را به سمت قطب درمانی پیش خواهیم برد.

 

رستمی در ادامه خاطر نشان کرد: ما به صنعت گردشگری که در گذشته توجه زیادی به آن نمی شد، به عنوان یک منبع جدید درآمدی نگاه می کنیم زیرا تردد هشت میلیون مسافر که از مسیر تربت حیدریه به سمت مشهد حرکت می کنند، موضوعی نیست که بشود به آن بی توجه بود.

 

وی با بیان اینکه پروژه احداث کمربندی در تربت حیدریه تعطیل می شود، گفت: همین یک کمربندی هم که داریم، برای ما جز هزینه چیز دیگری در بر ندارد زیرا می شد با یک خوش سلیقگی مسیر تردد خودرو ها را از داخل شهر گذراند تا برای ما تبدیل به یک منبع درآمد شوند.

 

رستمی ضمن انتقاد از وضعیت مبلمان و ساخت و ساز شهری، افزود: باید شهرداری را مورد حمایت قرار دهیم تا نسبت رفع این نابسامانی ها اقدام کند.

انتهای پیام/