به گزارش صبح توس؛ روستای گردشگری و زیبای کامه علیا در ۳۰ کیلومتری شمال شهرستان تربت حیدریه در خراسان رضوی که در مسیر تردد زائران به مشهدالرضا(ع) واقع شده،  یکی از جاذبه های طبیعی است که سالانه شمار زیادی از گرشگران را جذب می کند

 

جاده  این روستا راه آسفالته می باشد ، به همین خاطر رفت و آمد در آن به راحتی انجام می شود و با وسیله نقلیه خود براحتی می توان از فضای سرسبز آن استفاده و به محل باغات زیبای آن رسید.

 

این روستا دارای آب هوایی بسیار خوش و فرحناک می باشد و دارای درختان سرسبز و پر میوه می باشد .

 

از آن جا یی که بین جاده تا خانه های روستایی کمی فاصله می باشد مسافران و گردشگران می توانند از این فضا به راحتی جهت استراحت و گذراندن زمانی برای تفریح و لذت بردن از این مواهب خدادادی استفاده نمایند که البته روز های تعطیل از روستا ها و شهر های مجاور به این مکان تفریحی می آیند و بدون هیچ دغدغه ای به اتراق می پردازند.

 

این روستا دارای مردمانی خوش اخلاق ،با ادب و مهمان دوست می باشد که با روی باز از مسافران استقبال می کنند.

 

در داخل این روستا دو مسجد قرار دارد که مسافران و گردشگران میتوانند جهت اقامه نماز یا استراحت از آن استفاده کنند.

 

این مکان گردشگری تولید کننده محصولات کشاورزی فراوانی از قبیل : سیب ،آلو ، آلوچه، گردو ، زرد آلو ،بادام ،خاکشیر ،ریواس ، پیاز ، سیب زمینی ،چغندر قند ، خربزه ، هندوانه ، گندم ، جو ، لوبیا ، نخود ، عدس ، لواشک ،رشته آش و… و لبنیات شامل شیر، کشک ،ماست ،بلغور شیر  می باشد.

 

مردمان مهمان نواز این روستا افرادی با ایمان و متعهد به ارزش های انقلاب و ایران هستند . این روستا دارای چندین شهید می باشد . از جمله شهید توکلی ، شهید رجعتی ، برادارن شهید صیاد و بقیه شهدا