به گزارش صبح توس؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رهبر معظم انقلاب ساعاتی پیش در حرم مطهر رضوی به ایراد سخنرانی نوروزی خود طبق سنوات گذشته پرداختند که حاوی نکات و پیام های مهمی برای داخل و خارج از کشور بود. همین امر موجب شد تا رسانه های مختلف خارجی تنها لحظاتی بعد از پایان سخنرانی مقام معظم رهبری، به بازتاب گسترده بیانات ایشان پرداخته و آن را در صفحات اصلی رسانه های خود قرار دهند.


در همین خصوص خبرگزاری رویترز نوشت: آیت‌الله علی خامنه‌ای امروز پنجشنبه اعلام کرد که ایران علیرغم فشار آمریکا و متحدانش برای برچیدن برنامه موشکی این کشور، مصمم به تقویت توانمندی‌های دفاعی خودش است.

الجزیره العاجل نیز این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب را در تیتر اصلی خود قرار داد: رهبر معظم ایران گفت موشک های ایران قادر به هدف قرار دادن همه پایگاههای نظامی خارجی در منطقه است.

پایگاه سعودی «الشرق الاوسط» نیز نوشت: (آیت‌الله) خامنه‌ای می‌گوید که ایران علیرغم فشار آمریکا به تقویت قدرت دفاعی خود ادامه خواهد داد.


پایگاه آمریکایی المانیتور هم نوشت: رهبر ایران مشکلات اقتصادی ایرانی‌ها را مشکل اصلی کشور خواند و در بحبوحه تحریم‌های آمریکا بر لزوم افزایش تولید ملی در ایران تاکید کرد.


یورونیوز هم بیانات رهبر معظم انقلاب را اینگونه بازتاب داد: رهبر عالی ایران در سخنرانی به مناسبت سال نو گفت که جمهوری اسلامی با موفقیت در برابر تحریم‌های بی سابقه و شدید آمریکا مقاومت کرد.


خبرنگار شبکه آمریکایی «بلومبرگ» در ایران نیز در مطلب خود نوشت: (آیت‌الله) خامنه‌ای در سخنرانی سالیانه نوروزی خود در مشهد گفت: "اروپایی‌ها (در برجام) به ما خیانت کردند و ما نباید درباره اینکه آنها بتوانند کاری بکنند، هیچ توقعی داشته باشیم"


پایگاه صهیونیستی «اسرائیل نیوز» نیز نوشت: (آیت‌الله) خامنه‌ای، اقتصاد را جدی‌ترین و فوری‌ترین مشکل ایران خواند.